Wpis z mikrobloga

Panowie, mam drobny problem z ESP32. Płytka to Kincony KC868-A4. Wgrywam oprogramowanie przez Arduino IDE. Wszystko działa do momentu odłączenia zasilania na dłuższą chwilę. Po ponownym uruchomieniu nie działa tak jak powinno, działa chyba na defaultowych ustawieniach. Po naciśnięciu fizycznego przycisku reset wszystko wraca do normy i oprogramowanie działa. W czym może być problem? W bootloaderze?
#esp32 #esp8266 #programowanie
  • 12
  • Odpowiedz
@CyganskiKsiaze: albo pamięci brakuje i program na płytce po restarcie zaczyna działać aż do następnego stack overflow'a, miałem kiedyś taki problem, niestety nie znalazłem rozwiązania bo problem leżał w wyciekach pamięci w bibliotekach, podłącz sobie UARTa bo jak poleci segfault to powinien ci wypisać stacka
  • Odpowiedz
@wnocy: płytka golas, jedyne co podpinam to miernik na wyjście 0-10V. Krótkie odłączenie zasilania na 1-5s, nie powoduje zmian, program startuje normalnie. Dłuższe odłączenie powoduje brak startu oprogramowania. Wcześniej na tą płytkę wgrywałem Tasmotę i ESPHOME, może tu jest problem? Teraz wgrywam oprogramowanie przez ARDUINO IDE.
  • Odpowiedz
@fiddle: @hetero_sapiens: @wnocy: nie, ale zauważyłem pewną zależność. Płytka jest zasilana z zasilacza laboratoryjnego. Jest ustawiony na zasilanie 12V. Po włączeniu czasami od razu wyświetla 12V, a czasami, skokowo w ciągu 1s rośnie np. 3, 6, 8,3 i 12V. I czasami startuje, a czasami nie. Jeżeli odłączam zasilanie ESP, nie przez wyłączenie zasilacza, tylko przez odpięcie krokodylka, przy cały czas włączonym zasilaczu, to od razu płytka startuje. Może być
  • Odpowiedz
@fiddle: @hetero_sapiens: @wnocy: spróbuję później tak zrobić, ale problem był w za niskim napięciu na starcie. Teraz jak mam zasilacz ustawiony na 12V i odpinam zasilanie przez odłączenie krokodylka to startuje za każdym razem. Dziękuję wszystkim za pomoc.

TAk dla ciekawostki wam powiem, że ESP32 ma w przyszłości sterować AHUBOXEM przez wyjście 0-10V na podstawie odczytu z czujników temperatury. AHUBOX już zasila bezpośrednio agregat skraplający. Całość ma być budżetową
  • Odpowiedz
@CyganskiKsiaze: przy esp i arduino 90% problemów to zasilanie. Ja już wszędzie wlutowuje dwa kondensatory (duży elektrolityczny i mały ceramiczny), żeby to jakoś stabilizować.
  • Odpowiedz