Wpis z mikrobloga

Wiem, że wykop to nie miejsce na porady medyczne i diagnozy, ale może ktoś podpowie. Córka 3 lata, już 3x wciągu 1.5-2miesiecy miała perforacje ucha. Już 2x był dawany antybiotyk. I przez ostatnie 3tyg siedzieliśmy w domu, żeby chociaż częściowo zagoiła się błona. Dzisiaj rano po lekkim kataru znów ma wyciek z ucha. Znów pójdziemy do lekarza i dadzą antybiotyk, a potem za 2tyg znów złapie katar i znów jej przerwie błone i znów antybiotyk i taka niekończąca się pętla. Czy ktoś miał podobne doświadczenie? Nie wiem co robić z tym :/ mam wrażenie, że lekarze mają taką procedurę i dają antybiotyk, ale nie wiem co gorsze - co miesiąc antybiotyk, czy what the fuck. Teraz ma lekkie przebicie.
#medycyna #lekarz #zdrowie #dzieci
  • 11
@ortaliontrenera a 3 migdał sprawdzany? Jak jest przerośnięty często są problemy z częstym zapaleniem ucha. U nas jest lekko przerośnięty i skutkuje to tym, że katar odrazu idzie na uszy. Ale nie jest to i tak aż takie częste, więc póki co czekamy czy się obkurczy. Od jesieni córka miała 3 razy zapalenie ucha. Plus alergia jak ktoś wspominał, może dawać katar, a katar może wciągać błonę bębenkową, co w efekcie może
@ortaliontrenera a antybiotyk przy uchu niestety konieczny z tego co nam mówiono. W sensie z tego mi laryngolog tłumaczyła u dzieci starszych można czekać 3 dni czy objawy ustąpią, jak nie to trzeba dać antybiotyk, bo mogą być groźne powikłania inaczej. Jeszcze dostaliśmy po antybiotykoterapii już którejś z kolei od lekarza probiotyk vivomixx, że niby super na wyjałowienie, lepszy od innych bo ma 2 linie bakerii.