Wpis z mikrobloga

Mirki, ostatnio #!$%@? śpię. Wieczorem normalnie jestem zmęczony, śpiący, a ostatnie 2-3h nie gapię się praktycznie w ekran tylko czytam książkę, sprzątam. Światło w mieszkaniu przygaszone, sypialnia wywietrzona i służy tylko do spania. A kładę się do łóżka i jakby całe zmęczenie znikało, oczy jak 5zł i leżę do 2 w nocy pomimo tego, że codziennie wstaję 7:30 i budzę się niewyspany. Miewałem problemy ze snem, ale to pojawiło się znikąd jakiś miesiąc temu i jest kaszanka. Miał ktoś z was tak i była może jakaś konkretna przyczyna?

#zdrowie #sen
  • 20
  • Odpowiedz
@Jakubek12: Męczyłem się tak 2-3 lata.. Żadne melatoniny i inne środki nasenne nie pomagały. Kombinowałem ze wszystkim. Nie wiem, czy jesteś zwolennikiem takich metod leczenia, ale polecam @Carenabis
Co prawda troszkę to wyniosło, ale myślę, że dla zdrowia warto.
  • Odpowiedz
  • 0
@ikswordyw Kiedyś jarałem, ale nie obawiasz się, że przy stosowaniu trawy na sen potem bez tego nie idzie zasnąć? Jeszcze w czasach liceum, jak popalałem, to szybko się człowiek przyzwyczajał do spania po paleniu.
  • Odpowiedz
@Jakubek12: To faktycznie nie wygląda to ciekawie. To chyba nie pomogę bo nigdy nie miałem jakiś większych problemów ze snem. A jak do końca nie czułem że ten sen jest ok, to to co napisałeś zazwyczaj pomagało.
  • Odpowiedz
@Jakubek12: No tak, ryzyko jest, ale zależy też od człowieka. Sam się ograniczam i raz na 3-4 dni mi styknie. Też prowadziłem zdrowy tryb życia, siłownia 5x w tygodniu, dieta od dietetyczki, praca lajtowa, no do niczego w sumie byś się nie przyczepił, a problem był. Coś może siedzi w myślach. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jakubek12: Jeszcze takie mój patent mi przyszedł do głowy:

Czasem ma problem żeby zasnąć i na to mam swoje patenty:
1) Odliczam od 100 w dół, ale w taki trochę dziwny sposób np.

Jest 100 samochodów
Mają 99 kół
Każdy ma 97 wycieraczek...

No generlanie bzdety, ale tak przez parę sekund próbuję sobie wyobrazić jak by to wyglądało, ale tak na luzie co się pojawi w głowie to się pojawi i
  • Odpowiedz
@Jakubek12: To zależy od odmiany jaką palisz, najlepiej na sen działa indica. Warto robić przerwy w używaniu marihuany na sen, aby uniknąć efektu przyzwyczajenia i zwiększania dawek. U nas dostaniesz również receptę na olej czy ekstrakt thc, jeśli nie lubisz palić/waporyzować.
  • Odpowiedz