Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co byście wybrali na przebranżowienie do IT? #network czy #cloud?

Ogólnie próbowałem podstaw wielu obszarów ale właśnie sieciówka i chmura najbardziej mi przypadły do gustu, z nich na razie trochę się bawiłem w Azure i AWSem, Linuxem, zainteresowałem się sieciami LAN/WAN itd. Wiem że to nic nadzwyczajnego, ale teraz chcę wybrać konkretną ścieżkę skoro już wiem, że na początek się polubiliśmy, (a to już coś).

Chodzi mi tu o możliwość rozwoju w przyszłości, czy praca nie jest bardzo monotonna oraz chyba przede wszystkim próg wejścia (nie mam doświadczenia w IT więc preferowałbym dziedzinę, w której łatwiej się wbić i zdobyć pierwsze doświadczenie). Może jakieś konkretne stanowiska na jakie powinienem polować?

Z góry dziękuję za wszelkie porady! :)

#pracait #naukaprogramowania #sieci #azure #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b64b6d3aff44a0fb1aa4aa
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 17
OP: Dziękuję za odp :)

@kaaban z tego co czytalem to masz racje, czyli lepiej po prostu zwykłe cloud?

@thority @RadeqW To wybór chyba padnie na chmury - a jaką najlepiej na start wybrać? Bo widzę, że nawet google cloud ma teraz branie - chyba że to nie ma większej różnicy i po prostu wybiorę naukę tej, dla której jest najwięcej ofert dla świeżaków. I słyszałem też, że warto kubernetesem się
@AnonimoweMirkoWyznania: kubernetesa ogarniesz do miesiąca jak poświęcisz wieczory z tego kursu. Gość ma też kurs kubernetesa od zera. Z chmur najwięcej ofert jest z awsem, potem z azure. Z googla jest mało ofert. Ja mając certa Cloud Engineer nie mogłem nic znaleźć. Sieci też warto znać jak to działa przynajmniej na poziomie podstawowym vlany, routing, warstwy itp
@AnonimoweMirkoWyznania: w ogóle nie rozumiesz. Nikt do żadnej chmury nie weźmie świeżaka bo to juz jest prawie devops, nie da się znać samej chmury, wyabstrahowanej od narzędzi devopsowych, a te nazwy typu cloudops itd nie mają żadnego znaczenia.

Reasumując: nie masz żadnych szans wbić się w działkę wstaw-cokolwiek-OPS, uczenie się chmury nie mając pojęcia o IT jako-takim to strata czasu.
@AnonimoweMirkoWyznania: podobnie jak inni pisali. Cięzk wejść w sieci ja juniora. Tutaj raczej się dostaje z polcenia. Bo ktoś był kumaty na HD a kurat otworzył się wakat. Zazwyczaj już tylko mid/seniorzy się poszukiwani.
Ale kierunek jest mocno cloudowy i śmiem twierzdzić, że przyszłość sieci leży w cloudzie.
A że coraz więcej firm migruje do clouda, to jest coraz mniej sieci fizycznych (nie licząc ISP czy DC).
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja ci tylko dobrze radzę, pracuje 6 lat w IT więc coś tam wiem, inni we wpisie potwierdzają to co mówię, ale ty wiesz lepiej XD Jak wiesz lepiej to ucz się clouda i od razu przeglądaj wpisy z grup o pierwszej pracy w IT "wysłałem 1500 cv i nikt nie chce mnie zatrudnić" bo to właśnie cie czeka

A o Dec Ops mówię bo wszystko związane z cloud to
@AnonimoweMirkoWyznania: na DevOpsa sieci musisz znac i tak, w ogole wg mnie nawet od programistow powinno sie wymagac CCNA bo czasem jak widze jak pisza apki ktora ma w labie latency 10ms a potem wystawiaja baze danych w Australii i sie dziwia czemu apka nie dziala w prodzie ;)
@ksos: Czlowieku, mi kiedys jakis bootcampowiec sie skarzyl, ze nie dziala mu jakis tam dostep do internetu przez proxy. Sprawdzam logi proxy i mowie, ze wywala mu autentykacjie, niech zmieni haslo bo pewnie wygalo. A on mowi, ze to hasla dziala wszedzie, tylko nie do proxy. To mu mowie, ze ma pewnie blad w skrycie i niech ogarnie autentykacje.
Pajac dalej sie klocil (w zasdzie moglbym wylaczyc autentykacje dla tego skryptu,
OP: @kaaban przegladalem oferty jak to wyglada i tak jak faktycznie na devops mogloby byc ciezko tak na stanowiska zwiazane z cloud sa oferty nawet stazy czy jakichs campów organizowanych przez firmy także jesli chcesz to chetnie dam znac za pol roku co i jak :) zapisalem sobie kod takze moge odpisac jako OP

czytalem duzo tych wpisow co do tego ze ludzie wysylaja po setki cv i nie dostaja zadnego