Wpis z mikrobloga

@Mac02: odczucia to może być akustyka, jak dźwięk dochodzi z ulicy, czy czuć że jest przytłumiony przez ściany, jak się rozchodzi dźwięk z wewnątrz, rozmowy etc. albo czy czują że mieszkanie szybko się wychładza, w jakich okolicznościach to zauważyli.
  • Odpowiedz
@lizak21: Silikat ma większą gęstość więc siłą rzeczy będzie dużo cichszy niż gazobeton. Ja mam w mieszkaniu działowe z silikatu i mam wrażenie że dźwięk przedostaje się przez drzwi. Inną cechą silikatu jest też akumulacyjność cieplna. Ściany dłużej absorbują ciepło ale też wolniej je oddają.
  • Odpowiedz
@lizak21: większość bloków buduje się z silikatów, wewnątrz tynk, na zewnątrz styropian - dużo zależy od systemu wentylacji, bo jak jest za szczelnie to będziesz miał rosę na oknach a ty będziesz z rana wysuszony
  • Odpowiedz
  • 0
@lizak21 Cały dom mam z silikatów,do tego trzyszybowe okna. Główną zaletą jest to, że bardzo długo jesienią trzyma ciepło, a latem chłód (duża bezwładność cieplna). Do tego w domu jest bardzo cicho, no ale okolica też cicha
  • Odpowiedz
  • 0
@lizak21 Jeśli ma to znaczenie, to też bardzo słabo chłonie wilgoć i ma niski wspolczynik promieniotwórczości naturalnej. Niestety kosztem fatalnej izolacyjności termicznej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bori: to z tym zimno latem to może nyc dla niektórych wada. Ja mam dom który latem jest bardzo chłodny 20-21 stopni jak masz na dworze 35 to marzniesz w środku po kilku godzinach. Facetom to nie przeszkadza ale kobiecie będzie ciągle zimno .
O tą właśnie akumulacyjnosc ciepła uważam za wadę długo się nagrzewa, a system piuro wpust sprawia że ściana nie jest szczelna.

Tak akustyka to nie wątpliwa zaleta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lizak21: bardziej niż materiał przemysł ilozacje przeciwwilgociowa lub ocieplenie dachu lub ścian albo montaż okien. To dużo bardziej kosztowna i ważniejsza kwestia niz sam materiał ścian bo domy stoją, nie znam przypadku żeby z któregoś dom się wywrócił o ile jest poprawnie mur wykonany.
Te kwestie to też potencjalne źródło straty ciepła a to koszty
  • Odpowiedz