Wpis z mikrobloga

Jak jest z licencją Windows 10, gdy mam lapka i system od nowości ten, który był zainstalowany? Pudełka i kodu nie mam, bo był kupiony jako używany, ale z tego co czytałem to jeśli jestem zalogowany na swoje konto Microsoft (sprawdzałem, jestem), to wtedy ta licencja jest przypisana do tego konta, dobrze rozumiem? I mogę zainstalować go z oficjalnej instalki po prostu, a potem jak się zaloguję, to licencja wróci? Czy może jest jakis inny sposób na to?

A czemu chcę reinstalki - Windows mi wywala blue screena przy włączaniu komputera i tylko raz na jakiś czas się włączy poprawnie. Ostatnio miałem nawet ze 20 prób i każda zakończyła się błędem. Próbowałem wszystkiego z tych opcji naprawy, żadna nie zadziałała. Dopiero jak zainstalowałem obok Linuxa to po kilku dniach spróbowałem się zaladował ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nie spodziewam się, że tak długo jeszcze pociagnie bo od aktualizacji w połowie grudnia ma takie przebłyski, a potem znowu blue screen i znowu problem z załadowaniem.

#windows #windows10
  • 3
Po instalacji sam się aktywuje przy użyciu licencji cyfrowej z BIOS ale instaluj wersję taką jak masz teraz PRO lub nie PRO 64bit zapewne. W Twoim przypadku licencja nie jest powiązana z kontem ale z laptopem.
Pudełka i kodu nie mam, bo był kupiony jako używany,


@Eriksen: To zależy, czy system był oryginalny na tym laptopie (wtedy powinien się zainstalować bez pytania o kod). Jeśli system działa, to są aplikacje do sprawdzania kodu.

Windows mi wywala blue screena przy włączaniu komputera

To nie wróży niczego dobrego.