Wpis z mikrobloga

Warto kupić #macbook Air M1, jeżeli teraz posiadam Air 2017? Ktoś robił taką przesiadkę? Mój Air 2017 ma już baterię do serwisu i był raz zalany czystą wodą więc i tak go nie sprzedam bo cena by była śmiesznie niska, zwłaszcza że na kablu działa ok, a zalanie nie spowodowało żadnych usterek. Nowy M1 kosztuje około 4800 PLN więc naprawdę dużo i nie wiem czy się opłaca, ja wykorzystuje laptopa do neta głównie i tutaj mój Air działa ok. Pytanie czy wymienić baterie i go trzymać nadal, czy szarpnąć się na M1, który jest na pewno mega sprzętem, ale cena jest duża (kwestia czy przez słabą złotówkę i pazerność Apple nie okaże się że za pół roku będzie kosztował np 5500). Co myślicie robił ktoś taką wymianę? Mam wątpliwości bo po prostu ostatnio wymieniłem #iphone XR na 12 i szczerze powiedziawszy, różnica jest praktycznie zerowa, to już chyba nie te czasy kiedy przeskok ze starego urządzenia na 2-3 generacje nowsze dawało wielki efekt wooow. #apple #komputery
  • 7
@Matrem: zastosowania aira to głównie net, ew. praca biurowa więc raczej nie jest to taki boom jak w przypadku iphona, gdzie zawsze jakiś dodatkowy ficzer.
Swojego czasu użytkowałem 7 letni pro late 2012 i super chodził, więc jest to jakiś wyznacznik. Wymień baterię a za hajsior dokup coś do ekosystemu
@Matrem: jak masz kasę to warto. Duża różnica w performensie. Pociągnie ci spokojnie kilka dobrych lat bez żadnej zwiechy. Miałem Aira na Intelu i nawet przy jakichś podstawowych rzeczach w pracy potrafił przymulać, M1 zaciął mi się jak na razie tylko raz jak otworzyłem chyba 20+ kart w chrome (wystarczyło zamknąć przeglądarkę i wszystko wróciło do normy).
@Matrem: Warto. Do neta i biurówki daje radę, do tego pasywne chłodzenie zwiększa komfort użytkowania. Jeśli masz jakieś peryferia weź pod uwagę, że M1 ma tylko USB-C i jacka 3,5mm. U mnie praktycznie każdy był zadowolony ze zmiany, jeszcze w porównaniu do Twojego laptopa M1 ma lepszy ekran.

Co do cen, to ciężko trafić. Był moment gdzie M1 dobijały nawet do 6k, teraz znowu trochę spadły i tak w kółko. Ewentualnie
@lalalama: ekosystem mam cały już, telefon, zegarek, laptop. Pro 2012 myśle, że ma tą główną różnicę między moim Air 2017 że ma ekran retina co jednak dużo zmienia.
@pekak: a jakiego masz M1 8gb RAM? Tzn wiesz kasa kasą pytanie czy warto, bo jakbym programował albo robił grafikę na tym laptopie to on zarobi na siebie. Kupowanie lapka do neta za 5 koła z jednej strony jest ok ale z drugiej troche przesada XD stąd sie tak zastanawiam