Wpis z mikrobloga

@L3gion: dzięki. No właśnie z budami jest o tyle problem, że wiecznie można dokładać, a że różnice są na tyle niewielkie w kontekście całego kompa to z wyborem mam najwięcej problemów. Chyba faktycznie wezmę tę budę bo w cenie 330 dostajemy solidne blachy, 2 porządne śmigła 140 mm no i nie ma napisu Genesis na obudowie xd
@najs_sc: na minus:
- zasilacz bez piwnicy, montowany jest w części głównej obudowy; w przypadku niemodularnego zasilacza, ciężko będzie ukryć wszystkie kable, żeby nie były na widoku
- fabryczne wentylatory 3-pin; brak sterowania PWM
- ograniczone miejsce na AIO montowane na topie obudowy (wysokość RAM to max. 35 mm)

Ogólnie buda kompaktowa, ale pomieści wszystko to co trzeba. Jeśli zechcesz pójść w AiO, to montaż raczej na froncie niż na topie.
@gomjeden: zamawiam, nie lubię AIO. Fortis 5 spokojnie da rade nawet jak będę chciał zmienić proca na 5800. Jakoś gryzie mi się płacić więcej niż te 330 za budę bez RGB. Widzę na czym Fractal przyciął koszty ale jakoś mi to nie przeszkadza, bo nadrabiają jakością wykonania. Genesis 505 też spoko opcji ale to jednak Genesis, a koniec końców dla nerda jak ja nazwa jakieś tam znaczenie ma.
@krzywy_kanister: @najs_sc: wentylator z tyłu jest zbędny przy przewiewnej budzie, testowane i potwierdzone. Generalnie na froncie max ile się da (3x120mm jest sporo wydajniejsze niż 2x140mm bo ma lekko 20% większą powierzchnię sumaryczną), na chłodzeniu CPU wentyl z tyłu towera i wystarczy. Ewentualnie spiąć wentyl CPU i z tyłu obudowy razem bo jeśli tył chodzi wolniej to powietrze się kotłuje zamiast być efektywnie wywalane i to widać dobrze na wykresach.
@ReeceWithouterpoon:

Sklep zadowolenie.pl jak zwykle dał radę i nie wysłał towaru mimo że mówili że do określonej godziny powinno pójść. Dlatego musiałem anulować i ponownie szukam budy. Polecisz coś co jakoś wygląda i w miarę chłodzi, a nie nazywa się Genesis? Endorfy też mnie nie interesują bo tam jakość wykonania poleciała fest. Budżet załóżmy 350 złotych. Nie zależy mi na światełkach. Mogą być nawet i 2 wentyle, jeden tyl i jeden
@najs_sc: nie mam nic do polecenia niestety, sam kupiłem kruxa bo był tani, spoko wyglądał i szklany bok ma na magnesie, tylko śmigła lgbt wyleciały od razu. Dobre obudowy niestety minimum 500 kosztują i między budżetowym fractalem a takim za 600 jest przepaść i bliżej temu pierwszemu do guwnoobudowy. Ale tego kruxa vako możesz sobie obejrzeć, blachy raczej cienkie ale wrażenie robi dobre. Mimo wszystko tanie obudowy nie są złe jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@najs_sc: Nie wysłali, bo nie mieli na stanie czy po prostu łapali opóźnienie? Zamówiłem u nich dziś budę i nie wiem czego się spodziewać...

Myślę, że warto dołożyć do Fractala Air Pop - był do dorwania na Morelach w wersji bez RGB za 4 stówki, niestety teraz cena skoczyła. Generalnie obudowy znikają ze sklepów z dnia na dzień, ceny rosną, a powszechnie dostępne są tylko Genesisy i Endorfy do których jestem
@ReeceWithouterpoon
W X-kom powiedzieli że do tego Kruxa Vako by mi chłodzenie nie weszło. Jak zamawiałem to widziałem że na styk 159 ma i jedno i drugie więc uwierzyłem na słowo. Nie chcę drążyć tematu bo jakby faktycznie nie pasowało to powiedzą że przecież mówili.

@LosBadylos
No właśnie z budami tak jest że można zawsze dokładać. Miałem zbudować budżetowego taniego kompa, a ostatecznie dołożyłem do Fortisa ARGB bo zwykłego nie mieli na