Wpis z mikrobloga

Wynajmuje mieszkanie. Dostałem rachunek nadpłaty za wodę ok. 1000 zł za pół roku. W domu tylko dwie osoby. Zużycie wyszło ok. 65 m3 . Dużo, mało ? Dlaczego na rachunku jest rozliczenie łączne za wodę za 65 m3 a potem jeszcze osobno za cieplą 26 m3 ? Ogarniam pierwszy raz te sprawy. #mieszkanie #dom #pytanie #zycie
  • 9
@Pez123: A co do wody to normalne, że oddzielnie jest liczona ciepła i zimna, bo ciepła jest droższa (płaci się ekstra za jej podgrzewanie).

Podobno średnio 1 osoba zużywa 3m3/msc wody, więc na 2 osoby roczne zużycie "w normie" to ok. 72m3. U Ciebie to 91m3 rocznie??? Jeśli tak to niewiele IMO powyżej normy
https://www.google.com/amp/s/www.rodzice.pl/ile-m3-wody-zuzywa-jedna-osoba/amp/

Myślę że problemem była źle wyliczona zaliczka. Powinniście płacić za ok. 8m3/msc, a jeśli płaciliście za
@Pantegram: Tak wcześniej mieszkała inna za mnie osoba. Poprzedni rachunek był ok. 30 m3 czyli rocznie 95m3. Tam będzie jakaś korekta automatycznie z tą zaliczką, nie ? Opłaca mi się to zgłaszać czy na jedno wychodzi ?
@Pez123: Właśnie nie wiadomo, czy automatycznie będzie korekta czynszu :/ u mnie w bloku co roku przeliczają na podstawie zużycia czynsze, ale lepiej zapytać czy u Ciebie nie jest to rzadziej, więc myślę że opłaci się zapytać - zwłaszcza że to powinny być jakieś max 2 telefony / maile i będziesz miał jasność, a jak nic nie zgłosisz i się okaże, że nie przeliczają co roku czynszu, to w przyszłym roku