Wpis z mikrobloga

Szukam inspiracji na tegoroczne wakacje z partnerką. Chciałbym się zmieścić do 6k/os na ok 10dni, aczkolwiek mogę dać więcej. Do tej pory niewiele zwiedziłem w życiu, tylko Chorwacja i Grecja, a konkretnie wyspa Kefalonia. W obu miejscach było fantastycznie i szukam podobnych klimatów, czyli słońce, piękne, czyste, ciepłe morze i święty spokój. Nie przepadam za molochami turystycznymi w stylu Turcja, Bułgaria, imprezy, hotelowe baseny itp. Zdecydowanie wolę naturę, wyskoczyć gdzieś na urokliwą plażę, zobaczyć w pełni piękno destynacji jeżdżąc wypożyczonym samochodem. Jeśli ktoś szuka podobnych inspiracji co ja, a nie był na Kefalonii to polecam z całego serca. Szybki bezpośredni przelot z PL i można się cieszyć wakacjami i pięknymi lagunowymi plażami, zero ciapatych naganiaczy i taniej chińszczyzny na każdym kroku, wyspa mała, kameralna, mało znana przez co nie jest zadeptana i skomercjalizowana. Można wszędzie dojechać autem w max godzinę w zależności od miejsca pobytu, plaże bardzo różnorodne, ale wszystkie piękne, czyste i te kolory ... Na zachętę dodaje przykładowe zdjęcie. Chodzi mi po głowie Madera, aczkolwiek nie wiem czy nie zostawić jej sobie na przyszłoroczne ferie zimowe kiedy powinna być tańsza i mniej oblegana niż przez lato a i dobra i szybka opcja na zimowy wypad w ciepłe rejony. Przegapiłem moment kiedy bezpośrednie loty z Katowic były w dobrych cenach, teraz to już kosmiczne ceny, a przez biuro pewnie też tanio nie będzie. Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie, najlepiej coś dziewiczego, mało znanego i pięknego.
#podroze #podrozujzwykopem #wakacje
Kubson6186 - Szukam inspiracji na tegoroczne wakacje z partnerką. Chciałbym się zmieś...

źródło: comment_1672755335prz1TzUCNP8wxZKaml4QRO.jpg

Pobierz
  • 9
@Evzen_Huml: Wystarczy widok na morze, nie ma potrzeby wylegiwania się. Oglądam już zdjęcia Madery od pół roku na grupie na FB i jej roślinność i egzotyka budzi zachwyt i pożądanie zobaczenia tego na żywo, aczkolwiek mam świadomość, że można tam polecieć o każdej porze roku omijając sezon turystyczny, stąd póki co szukam innych inspiracji.
@Kubson6186: Madery nie polecam zimą zwłaszcza jak planujesz jakiś trekking bo tam w wyżej położonych partiach wyspy też potrafi być zima i zamknięte szlaki. To pojeżdżenia autem i obcowania z naturą jest idealna. Ja bym polecał kwiecień albo wrzesień bo wtedy mniej turystów i już ciepło. Wbij na mój kanał o takiej nazwie jak nick, mam sporo z Madery, też trochę mówię o wypożyczaniu auta itp.