Wpis z mikrobloga

@pug_in_stug: Ja mam u siebie. Przy czym jest dość stara (kupiłam na rynku wtórnym) i przed wprowadzeniem się cyklinowałam i lakierowałam - ponoć już ostatnie to było.
Wygląda pięknie, po umyciu to już w bajka i dość łatwo utrzymać czystość.
Z minusów w dwóch miejscach mi ściemniało od zalania, ale tutaj raczej stawiam na starość.
@pug_in_stug: drewno to najbardziej #!$%@? materiał na świecie, jest mega mega mega łatwo porysować więc stoują jakieś mega lakiery co psują charakter drewna a i tak się wgniatają i tak drewno pracuje puszcza wode... jedno zalanie, jedno zalanie powtarzaj jak woda ci postoi pare godzin jak nie zauwazysz ciebie nie bedzie i podloga do smieci, szmate zostawisz, pies sie wysika, cos sie wyleje i masz zniszczona podloge....
najlepsze to zywice epoksydowe
@mojnicknawykopie: pffff nowoczesne winyle mają tak idealną strukturę drewna także 3d że nawet jak dotkniesz nie będziesz pewny czy to nie jest jakis lakier i drewno czy jednak winyl także strasznie słabe co napisałeś, oczywiscie mowa o winylach min 100zl w promocjach mega, a nie gumkach cienkich
@asiaczk dzięki! A jakoś mocno nie odpryskuje na łączeniach, nie robią się dziury od szpilek?
Naczytałem się kurde opinii i tak trochę się boje, że po miesiącu będzie tylko wspomnienie po ładnej podłodze z wystawki w sklepie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pug_in_stug: tak no muszę przyznać, że długo się łamałem, bo nie lubię jak coś udaje coś czym nie jest. Natomiast panele to był dla mnie taki wyjątek. Po prostu nie chciałem się z tym pieprzyc typu uwazanie, cyklinowanie, olejowanie, problemy z podlogowka. Zresztą deska Barlinecka to przeciez też takie udawane drewno.
@pug_in_stug: użytkuje barlinecka. Kupiłem olejowaną po to żeby nie musieć jej cyklinować. Raz na rok lub dwa zależnie od tego jak bardzo oberwała kupuje twardy wosk i go na nią nakładam.

Z plusów:
Jest piękna i nie zamieniłbym na nic innego
Dalej układasz jak panele więc łatwa robota
Z uwagi na powyższe nadaje się do podłogówki

Z minusow
Mimo że na wierzchu jest dąb, to jest bardzo miękka
Panel czy płytka
@pug_in_stug: patrząc na wygląd brałbym deche, ale na użytkowanie szczególnie jak np masz dzieci w planach - dobry panel np quickstep, niektóre wzory są w pyte pod względem ze nawet jakbyś go zarysował za X lat to nie będzie tego widać bo ma np odcień jakby dębu z lekkimi sekami, nawet brud ciężko zauważyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)