Wpis z mikrobloga

Dostałem odpowiedź na moje odwołanie od karty powołania na ćwiczenia wojskowe. Wiem, że wiele osób czekało na rozwinięcie sytuacji. Na koniec dołączam zdjęcia.
Odwołanie zostało... uwzględnione, a karta powołania uchylona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście to nie koniec, bo przepisy nadal są takie same i kolejne osoby nadal mogą zostać powołane na ćwiczenia.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w sprawę i za duże zainteresowanie sytuacją, w wyniku którego WCR Sieradz wycofał się ćwiczeń na które zostałem powołany.

Nie dziękuję prawnikom, z którymi się kontaktowałem i żaden nie był w stanie/nie chciał sensownie pomóc mi w tej sprawie. Więcej wsparcia i analizy prawnej uzyskałem na wykopie xD

Co ciekawe, w odwołaniu powoływałem się na kilka rzeczy, w tym na brak podstawy prawnej wg mojej oceny. W uzasadnieniu decyzji o uchyleniu nie ma natomiast potwierdzenia zasadności tego zarzutu. Jest jedynie wzmianka o zdrowotnych powodach, na które również się powoływałem. Niestety zdecydowałem się na ocenzurowanie tego, gdyż nie chce dzielić się publicznie moimi przypadłościami.

Na drugiej stronie jest jedynie nawiązanie do Art 131 i 248, wygląda to trochę jak odpowiedź na mój zarzut o braku podstawy prawnej, ale brak tutaj nadal jednoznacznego potwierdzenia, iż jestem żołnierzem rezerwy pasywnej.

Btw, z okazji nowego roku życzę wszystkim braku powołania na ćwiczenia oraz zmiany ustawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
59b862cef4 - Dostałem odpowiedź na moje odwołanie od karty powołania na ćwiczenia woj...

źródło: comment_1672680056pWNpjTTRDaf1bZmNgKrw7j.jpg

Pobierz
  • 59
@Grzegorzfloryda420: Po pierwszze gość jest anonimowy, po drugie ludzie często gadają o chorobach, narzekają, ja mam to, ty tamto, tu mnie boli, a tam dźga. Jak dla was to taki problem no to okej, wstydźcie się siebie dalej.

Ja tam się nie wstydzę, że cierpię, ale też nie wstydzę się poprosić o pomoc np. w odwołaniu. I takie posty mogą w tym pomóc, ale tylko tych którzy sami wnieśli o np
masz problemy z logicznym myśleniem .. nie znamy autora wpisu z imienia i nazwiska xD mogł nie zasłaniać co tam było napisane


@dziupla666: A może właśnie dlatego zasłonił, bo ma jakąś wstydliwą chorobę? Dodatkowo pomyśl, wiadomo już jak się nazywa, jakie ma wykształcenie i skąd pochodzi, więc nie jest tak jak pisze @nowywinternetach, że koleś jest kompletnie anonimowy.
bo ma jakąś wstydliwą chorobę?


@Grzegorzfloryda420: Nie ma nic takiego jak wstydliwa choroba. Chorobom sie współczuje bo to osobista tragedia człowieka. Wstyd to takie meskie wychowanie, ze słabych trzeba tępić. W wojsku uczą tego doskonale.

Dodatkowo pomyśl, wiadomo już jak się nazywa, jakie ma wykształcenie i skąd pochodzi


Nic nie wiadomo, a nawet jakby to co z tego. Jakbym sam podał komuś tu moje dane i że mam depresję to nic
Nic nie wiadomo, a nawet jakby to co z tego. Jakbym sam podał komuś tu moje dane i że mam depresję to nic takiego. 10 lat temu bym sie wstydził bo byłem tak wychowany właśnie. Dzis nie, bo wyszedłem z tego.


@nowywinternetach: xDD od tygodni krążą artykuły, gdzie Miras ze znaleziska mówi jak się nazywa, jakie ma wykształcenie, jaką dostał kategorie itp. To że ty jesteś debilem i nie jesteś w
To że ty jesteś debilem


@Grzegorzfloryda420: No ok, w wojsku byś się prymitywie nadał.

Ja po nicku gościa nie kojarzę, nie wiem kto to, nie szukałem. I malo mnie to obchodzi. Obchodzi mnie odwołanie, jak to zostało osiągnięte i czy kategorię D ma, bo wszystko to może wina chorób. Jeśli tak ,to jakich.

Nic złego w tym nie ma, gdyby pomógł innym w potrzebie. Sam się stresował, to mógłby pomóc innym
@nowywinternetach: wam to najlepiej wszystko na tacy podać, nic od siebie, tylko daj i daj. Chcesz zmienić kategorię? Zbierasz całą dokumentacją medyczną jaką masz, patrzysz wykaz chorób z ustawy, ogarniasz sobie co można podporządkować pod dane problemy zdrowotne, piszesz wniosek do wcr i szef decyduje czy wysłać ciebie dalej na badania czy też olać temat. Wszystko zależy od papierów, jak masz kwit to jesteś git
Na dodatek można sobie do WCR zadzwonić czy napisać samemu, to nie jest super tajna organizacja, oni są w stanie udzielić takich informacji


@Grzegorzfloryda420: @Towarzysz_Stulejonow: Wy jesteście naiwni jak dzieci. Pouczacie jakbyście zjedli rozumy a GÓWNO wiecie. Typowe dla przemądrzałych. Wy sądzicie, że należy ufać państwowym instytucjom i od ręki powiedzą wszystkie informacje, od razu powiedzą jak na tacy co zrobić, by uniknąć woja? Hahaha. Co za łosie.

Oni robią