Wpis z mikrobloga

Pierwsze 4k kilometrów za mną a auto mam dwa miesiące, nawet mnie już nie dziwi jak dwulatki mają z 60-70k przebiegu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz pytanie, w ASO za wymianę oleju powiedzieli mi 1400ziko XD Jak ogarnąć to taniej ale żeby wpis w elektronicznej książce był? #motoryzacja #samochody #audi
maikeleleq - Pierwsze 4k kilometrów za mną a auto mam dwa miesiące, nawet mnie już ni...

źródło: comment_1672676282Z0pq9CA8fRF4QiXAcfW2k6.jpg

Pobierz
  • 81
@maikeleleq: no ale będziesz miał wpis w książce, tak jak wymaga producent po 2 latach czy 30 tys. km
niektórzy zmieniają olej co 10 tys. km czy częściej,
aby mieć gwarancję trzeba tylko raz na 2 lata albo 30 tys. km się pojawić w ASO

ps. pewnie nie zgodzą się w ASO wlać ten olej aby utrzymać gwarancję
@maikeleleq: no ale później po wykupie, gdy już będzie miał te 6 czy 8 lat
opiłki to są w zatrzymane filtrze oleju albo na magnesach w misce, to tego to służy aby je wychwytywać

@Zulf: no i tak mu ten wpis w książce do jeżdżenia potrzebny? skoro to będzie jego?
gdyby miał po 2 latach sprzedawać i było to istotne wszystko jaka historia, że olej wymieniany co pół roku, itd..
@SpalaczBenzyny: Bo jak placi za samochod 200-250k czy ile takie audi stoi, to czy warto jezdzic po niesprawdzonych mechanikach, zamiast pojechac jak czlowiek z nowym samochodem do salonu i zmienic ten olej jak juz tak bardzo chce?
według przepisów unii europejskiej nie musisz serwisować nowego samochodu tylko w ASO.


@Totendajnapiwo: wszystko prawda. Tylko później w razie czego musisz się kopać z koniem, jak producent stwierdzi, że wymiana była wykonana poza ASO i to na pewno jej wina.
@Zulf: z tego co pisze to tak średnio chce bo szuka oszczędności na oleju,

wg mnie, a też sobie swego czasu kupiłem te nowe Audi, i tam różne akcje gwarnacjyjne miałem,
to najlepiej się trzymać tego co tam Audi wymaga czyli raz na 2 lata albo 30 tys. km pojawić się w ASO i wymienić olej kupiony u nich, wszystko kupione u nich, aby była w 100 proc. klarowna sytuacja,

a
@bocznica: no nie wydoili mnie jeszcze bo miałem kalkulację tych olejów na ponad 2k i mnie dupa zapiekła,
bo to chodziło też o oleje do skrzyni biegów, powiedzieli, że ma być tylko i wyłącznie ori olej, mogę kupić sobie gdzie taniej ale ma być ori
@maikeleleq o, wykopek kupił ałto premium ale nie stać go na wymianę oleju XD.
No to wymień sam, pół godziny roboty, sama przyjemność. No chyba że jesteś #!$%@?ą która nie potrafi odkręcić osłony silnika.