Wpis z mikrobloga

Dzisiaj rano słuchałem TOK FM i oczywiście było o cenach paliw i marżach Orlenu. Jedna rzecz mnie tknęła. Opozycja chce skierować sprawę do NIK, bo UOKIK nic nie zrobi. Natomiast komentatorka wspomniała o tzw. "windfall tax", czyli podatku od nadmiarowych zysków. Sądzę, że PiS skorzysta z tego rozwiązania i w ten sposób wytransferuje ukradzione nam pieniądze do budżetu żeby rzucić jakąś kiełbę wyborczą dla patologii, emerytów czy kogo tam uznają za wartościowy dla siebie elektorat. W ten sposób PiS z 1 strony przyzna, że nas kroiło na marżach Orlenu, ale z 2 strony powie, że dba o interesy Polaków i te pieniądze do nich wrócą (typowa śpiewka dla przygłupów - wszyscy kradną, ale Ci chociaż się dzielą). W taki sposób marże Orlenu staną się podatkiem na fundusz wyborczy PiSu.

#orlen #paliwo #podatki #ekonomia i trochę #bekazpisu
  • 2
@TikiMakaka: Jeszcze jedno mnie zastanawia. Czy PiS uzna prezesa "brudną pałę" za winnego całej sytuacji i poświęci go dla własnego dobra, czy raczej będą go bronić, że to prezes stulecia i on niczemu tutaj winien nie jest.