Wpis z mikrobloga

BŁAGAM idźcie na wybory! Zagłosujcie na kogokolwiek z opozycji! Nie zostawajcie w domu. To ostatnie wybory kiedy młodzi mogą coś zmienić. Społeczeństwo się starzeje i za 4 lata emerytów będzie już więcej nie mówiąc o zabetonowaniu tej mafii. Idźcie na wybory! Brak wyboru to poparcie tych pisdzielcow. Siedząc w domu wcale nie będziesz lepszy, oddasz głos na PiS!
#pis #bekazpisu #wybory #orlen #polityka
  • 240
@Stahu14: 1. Jeden głos nie zmieni wiele ale jak takich jak ty uzbiera się więcej to już inna sprawa, a gwarantuje Ci podobnie myśli masa ludzi.
2. Jest mnóstwo kandydatów, poczytaj i wybierz tego który jest najbliższy Twoim poglądom
@Coffesue: 1. Ale to czy ja pójdę na wybory nie ma przecież wpływu na ruchy pozostałych, którzy głosują lub nie. Zresztą głosy wśród tej grupy też rozkładają się statystycznie, więc nawet jakby wszyscy poszli głosować, być może nic by to nie zmieniło
@Stahu14: co? XD jak milion osób pomyśli tak jak Ty to jest realna siła. Dlaczego nie ma strajków? Bo każdy #!$%@? ze są potrzebne ale nikt nie wychodzi bo „co ja jeden zmienię”. Bzdurne podejście i bardzo niedojrzałe.
To Twoje myślenie, że jak ja pójdę na wybory to milion osób też, jest utopijne. Co z tego, że ja zagłosuję, jak pozostałe 999 tys. osób i tak nie pójdzie do urn.

Fakty są takie, że mój jeden głos nic nie znaczy, a reszta to gdybanie.
@Coffesue:
@Coffesue: moim zdaniem porównanie do zbiórki pieniędzy nie jest trafne, bo w tej sytuacji nie ma konkurentów, a jedynie usypujemy coraz większą górkę. Ponadto jeśli wyniki zbiórki są widoczne na bieżąco, dostępne są dane ile jeszcze zostało do końca i to może motywować do współpracy.

Cały czas chodzi mi o to, że mój jeden głos w pojedynkę nie ma żadnej siły przeciwko milionom głosów przeciwnych, a także w jakiś magiczny sposób
@Stahu14 no i po co te analizy? Ja wiem komu zalezy na niskiej frekwencji, pisowi, bo on ma swoj zelazny, fanatyczny elektorat i ten elektorat pojdzie na wybory.

Jaki ty masz interes zeby przekonywać ludzi, ze ich glos nic nie znaczy?
@Stahu14 bo uzalezniony od socjalu elektorat pisu pojdzie na pewno na wybory i namawiajac niezdecydowanych zwieksza sie szanse na odsuniecie tych szkodnikow od wladzy
@Stahu14 ktos napisal wpis namawiajacy do pojscia na wybory, a ty klocisz sie z autorem wpisu i ze mna, ze glosowanie jednak nie ma sensu i jeszcze twierdzisz, ze nie namawiasz nikogo do nie glosowania? xD
@Stahu14 mam do czynienia z dosyc ograniczonym czlowiekiem, ale sprobuje jeszcze raz, czy jak napisze, ze jablka sa #!$%@? i będę sie klocil z tymi, ktorzy twierdza inaczej to zachecam ludzi do jedzenia jablek czy nie?
@Stahu14 czy kogos zachecasz do nie glosowania czy "jedynie" wyrazasz swoje zdanie, ze nie ma sensu glosowac to efekt jest taki sam jesli ktos ciebie poslucha.

No ale spoko, ty tylko wyrazasz swoje opinie, wcale nie sa te opinie korzystne dla pisu i wcale nie jestes kryptopisowskim trollem takim jakich jest tu wielu i wcale nie chcesz obrzydzic ludziom demokracji tak zeby twoj pracodawca wygral wybory dzieki swojemu zelaznemu elektoratowi.
@stannis: myślę że efekt może być odmienny, gdyż jeśli więcej ludzi dzięki mojemu wyrażeniu opinii przejrzy na oczy i skuma, że w zasadzie ten jeden głos nie ma znaczenia, może to doprowadzić do zmian systemowych, gdzie chodzenie na wybory zacznie mieć sens. Na przykład będzie tylko dla uprzywilejowanych osób.

Do drugiej części Twojej wypowiedzi nie będę się odnosić, bo zamiast prowadzenia dyskusji, atakujesz mnie i oczerniasz.