Wpis z mikrobloga

Jaki rozwój planujecie dla siebie, gdy będziecie jusz mieli po te 10-15 lat dośw. w programowaniu backendu aplikacji i wszystko będziecie jusz czaić z tej dziedziny? Czo dalej se?

Pójdziecie na managerów? na architektów? własny biznes? zmienicie technologie lub rolę?

Zastanawiam się czy ETL to nie jest dobry kierunkiem przyszłościowy. Mimo że to nudna praca to jest to kodowanie bardzo wysoko poziomowe. Z tego co rozumiem to jest łączenie klocków, analizy i wizualizacje przy użyciu: SQL + drag/drop + skryptów w pythonie, więc AI nie zabierze im pracy.
#programowanie
Pobierz aczutuse - Jaki rozwój planujecie dla siebie, gdy będziecie jusz mieli po te 10-15 la...
źródło: comment_1672508702fh9LuOBYd8isRu1A2tSO1k.jpg
  • 12
@hiroszi: ci co maja 1 mieszkanie na wynajem beda mieli maly podatek, a ci co > 2 beda mieli duzy. Musiałbyś wystawić cenę 10k za miesiąc podczas gdy ci z 1 mieszkaniem będą oferować za 3k.
@hiroszi: mam nadzieję, że dojadą tych co kupowali mieszkania na kredyt zeby zalozyc homonto bliźnim.
Te kredyty hipoteczne są z dodrukowanych pieniedzy i w tym całym problem. Jakby kupowali z wlasnych pieniazkow to ok.
Taki dodruk moze sie skonczyc tym czu jestt w Londonie, że biora kredyt gdzie splaca się tylko odsetki z nadzieja ze kiedys odsprzedaja za drozej nieruchomosc.
@aczutuse: A to rentier tylko nieruchomości wynajmuje czy po prostu żyje z bogactwa które zbudował? Kto powiedział ze inwestuje w nieruchomości.

Po drugie można inwestować w lokale usługowe od tego nikt katastralnego nie wprowadzi
@aczutuse: mam te 15 lat doświadczenia. Z każdym miesiącem utwierdzam się, że dzisiejsi programiści (nie ma znaczenia czy to junior, min czy senior) tworzą gówno-kod. Ficzer działa? Zajebiście. Klepiemy CR i lecim dalej. A, że kod #!$%@? to inna sprawa.

W firmie mamy teraz chaptery. Jestem teraz takim „trenerem”. Uczę ludzi w firmie dobrych praktyk (jak pisać dobry kod, jak myśleć, bo myśleć jest najgorzej) - nawet mi się to podoba.
@shpyo: ja 3 lata mam i uważam tak samo. Wszędzie gównokod. Byłem i w gównianej firmie i podobno bardzo dobrej. Wszędzie gównokody. Tylko 1 zespół w tej dobrej spotkałem co pisał legancko i DDD do tego, aż wręcz przeinzynierowane to było.

Ale chyba takie są realia, bo niestety czysty kod nie zarabia. Kilka lat i projekt uważa się za legacy i się przepisuje. Te kilka lat z gównokodem projekt przeżyje.