Wpis z mikrobloga

  • 6
2964 + 1 = 2965

Tytuł: Nic drobniej nie będzie
Autor: Marcin Wicha
Gatunek: publicystyka literacka, eseje
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 9788367016360
Wydawnictwo: Karakter
Liczba stron: 192
Forma książki: e-book
Nic drobniej nie będzie to kronika wydarzeń. Sprawozdanie z ostatnich paru lat. Jest tu mowa o rzeczach, które działy się tymczasem i mimochodem. Drobiazgach zwiastujących koniec epoki. O Inwazji Wielkich Liter, zniczach w kształcie Polski, wojnie z dynią. Ale także o żółwiach, klamkach, hotelach i wizytach u krewnych. O kubełku na zmieszane, emotikonach, przedwojennej złotówce, strategiach oporu, glinianych gwizdkach. O dorastaniu dzieci. O wspomnieniach. I o tym, jak przetrwać tournée literackie. Jest też o prawdziwych wojnach, prawdziwych lękach, nadciągającej przemocy. Czasami poetycki język i humor dają na chwilę odpór brutalności świata. Na książkę składają się felietony, które Marcin Wicha publikował w latach 2017-2021 na łamach magazynu Pismo oraz nowe teksty.


Niestety trochę o wszystkim i o niczym, zabrakło mi jakiegoś motywu wspólnego w tych felietonach. Czyta się dużo gorzej niż jego poprzednią książkę - "Rzeczy, któych nie wyrzuciłem". Zgrabnie napisane, ale też mocno nierówne, od świetnych 9/10, po wpadające w 3/10. Trochę szkoda, ale mam wrażenie, że sam autor niewiele miał do powiedzenia w kwestii wyboru felietonów i wydawca zdecydował za niego, co w moich oczach go trochę broni. "Kierunek zwiedzania" i "Jak przestałem kochać design", jeszcze przede mną.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #publicystykaliterackabookmeter #esejebookmeter
ali3en - 2964 + 1 = 2965

Tytuł: Nic drobniej nie będzie
Autor: Marcin Wicha
Gatunek:...

źródło: comment_1672498574vM3aniX4P2ArlCJzsuJixN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz