Wpis z mikrobloga

Inflacja nie spadnie i się okaże że jednak trzeba było brać obligacje indeksowane inflacją ( ͡° ʖ̯ ͡°) bo na giełdy za głupi i leniwy jestem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Twajdy: Ceny nieruchomości lecą od maja już prawie we wszystkich miastach i będą leciały dalej. Ale najwięcej robi skumulowana inflacja, ona do końca 2025, wg oficjalnych prognoz NBP ma wynieść ponad 40% XD

Przekładając na passaty: jeżeli ktoś kupił inwestycyjnie w 2020-2021 nierucha i wtedy mógł dostać za niego 3 passaty to w przeciągu kolejnych 3 lat nierucha będzie można wymienić na 1 passata.
Analitycy teraz zgodnie przewidują, że inflacja zacznie spadać już w lutym - marcu.


@mickpl: Co Ty pi3rdolisz. Gdzie ma spadac ta inflacja jak wlasnie podwyżka VATu na paliwa i droższa energia ma sprawić podbitke inflacji. Ty już pijany?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mickpl: ale teraz chyba już nikt nie ma wątpliwości, że popyt wyraźnie słabnie i inflacja z całą pewnością zacznie spadać, wysokie ceny surowców też już są w obecnych cenach. Jedyne co może sprawę zepsuć, to dalsze koszta energii oraz akcja kredytowa 2%
Przekładając na passaty:


@mickpl: tylko że jak ktoś oszczędzał w gotówce a nie w passatach to jest i będzie bardziej w dupie niż kilka lat temu

A ty ile masz passatów?
@mickpl Jak inflacja może spaść w lutym czy marcu jak od 01.2023 wzrasta VAT do poprzedniego poziomu na paliwo, kończą się tarcze antyinflacyjne na 0% VAT na podstawowe artykuły spożywcze, chwilę po nowym roku prezes URE zaakceptuje nowe, wyższe stawki w taryfach na gaz, energię elektryczną (różne grupy taryfowe) mimo tarczy rządowej (#!$%@? propaganda! tfu!)???
@mickpl inflacja będzie rosła nie wiem jak długo ekspertem nie jestem ale myślę, że spokojnie jeszcze coś urośnie w przyszłym roku. Nieruchomości to the moon bo wchodzi program 2% kredycik i tyle było spadków xD. Gdyby stopy leciały w górę państwo nie pomagało typu wakacje kredytowe to byłyby giga spadki