Wpis z mikrobloga

@xDawidMx Ehh... Co roku ten sam płacz - chodzi najbardziej o naprutych sebixów strzelających po nocach od Bożego Narodzenia do trzech króli dodatkowo pokaz sztucznych ogni to punktowy hałas, a nie kanonada na całe miasto.
Ale prawicowe łby nie potrafią zrozumieć tej różnicy.

()
@xDawidMx Oczywiście, że WOŚPowych też się boją, ale tak jak mówiłem to hałas zwykle punktowy i odpalany w przemyślanym miejscu, przez profesjonalistów z uwagą na najniższą szkodliwość akustyczną, oraz bezpieczeństwo otoczenia, a nie pijanego sebusia odpalającego na osiedlu pod blokiem.
Nie porównuj tego, ludzie organizujący pokaz np. podczas wesela również są hipokrytami lubiąc psy i nie strzelając w sylwestra, bo nie mają do tego warunków między blokami?
@xBARTEXx: @xDawidMx: 1. Jest różnica pomiędzy 'punktowym' pokazem fajerwerków, a puszczaniem ich przez całe miasto 2. Owsiak przeprosił w zeszłym roku za pokaz i oświadczył, że więcej fajerwerków na finale WOŚP nie będzie 3. UM Warszawa nie wyrażał żadnej zgody na pokaz w zeszłym roku bo nikt nie zgłosił finału WOŚP jako imprezy masowej
@rolnik_wykopowy: ale przeprosił i podjął decyzję o zaprzestaniu niepotrzebnego straszenia zwierząt (tu nie chodzi wyłącznie o 'głupie kundle' ale też ptaki, które często giną wskutek takich pokazów). Oczywiście bordo gówno obchodzi cokolwiek poza jego własnym nosem i przekonaniami. Najlepiej bić chochoła w prawackim echo chamber i projektować swoje cechy na innych ¯\_(ツ)_/¯
@rolnik_wykopowy Problem w tym, że burza to nie wybuch nad głową, który ma charakterystykę akustyczną skokową i nagłą, w przeciwieństwie do burzy gdzie słuchać nadchodzący grzmot.
Po drugie do burzy zwierzęta są przyzwyczajone od setek tysięcy lat.
Poza tym natężenie grzmotów podobnych do wybuchów jest bardzo małe, gdzie podczas Sylwestra są ich tysiące, oraz kule ognia mogą trafiać w zwierzęta - mogę Cię zaskoczyć, ale wiele ptaków jest aktywnych w nocy.
Na
@xBARTEXx: Chłopie, niektóre grzmoty mają taką moc, że się chałupa trzęsie, ale fakt, to nie ma znaczenia, bo pieski rozróżniają huk petardy i huk grzmotów i boją się tylko tych z petard xD masz coś na poparcie swoich teorii?

Po drugie do burzy zwierzęta są przyzwyczajone od setek tysięcy lat.


@xBARTEXx: No, dlatego pies mojego dziadka robił pod siebie, jak zbliżała się burza, a mój z kolei ma wywalone i