Wpis z mikrobloga

@Mistrszzz:

Jako osoba lubująca się w takim sprzęcie (Posiadam GPD WIN 2 oraz Nintendo Switch (1 generacje) ) i teraz #steamdeck mogę stwierdzić, że:

1. 10/10. Świetny sprzęt, ekran to petarda, nie grzeje się aż tak bardzo, bateria wytrzymuje wystarczająco długo
2. Zdecydowanie, bierzesz sprzęt do łapy i od razu wiesz co masz robić
3. Wszystko co nie jest bardzo dynamiczne daje radę. W coda bym raczej nie grał na tym,
Czy sterowanie za pomoca tych przyciskow bylo dla was intuicyjne?


@Mistrszzz: jakich tych przycisków? Co to w ogóle znaczy? Gra sie jak na padzie, typowym handheldzie, a co za tym idzie komfort grania jest na najwyzszym poziomie, czego nie mozna powiedziec o klawiaturze i myszce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mistrszzz: jeden z lepszych zakupów, mimo posiadania 2 konsol i pc i tak siedzę na decku. Głównie ogrywałem porty z ps: horizon, gow, uncharted, spiderman teraz death stranding. Ogralem calego metroida ze switcha. Czasami cos odpale z gamepassa albo streaming lokalny z xboxa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mistrszzz:

- Jak generalnie oceniacie zakup?

8/10 z racji ekranu. Mógłby być lepszy (np amoled). Przy aktualnym nie oczekuj kolorów jak na topowych smartphonach ale też nie jest źle. Jest po prostu ok

- Czy sterowanie za pomoca tych przyciskow bylo dla was intuicyjne?

Nie, musiałem przywyknąć ale nigdy nie grałem na konsoli. Zawsze musiała być klawiatura+mysz. Osoby mające styczność z konsolą od xboxa (tam chyba jest oznaczenie A, B, X,
1. 9/10. generalnie bardzo dobrze ale mam kilka problemów z jakością wykonania a mam Q3 czyli już z poprawkami procesu produkcji
2. sterowanie jest bardzo dobre, te trackpady przydatne przy pisaniu lub przy przegladaniu neta, na moje wielkie łapy mogłby być nawet wiekszy troche bo mam problem z wygodnym kliknięciem bumperów bez zmiany pozycji ręki
3. grałem w Persone 5 Royal, Hadesa, Dwarf Fortress, Lego Marvel Superheroes i obecnie juz 10 godzina
- Jak generalnie oceniacie zakup?


@Mistrszzz: 9/10 przydałby się OLED i lepsza bateria (chociaż jako ojciec małych dzieci nie przeszkadza mi to)

- Czy sterowanie za pomoca tych przyciskow bylo dla was intuicyjne?


@Mistrszzz: intuicyjne? właśnie kończę doom eternal, przeszedłem też hat in time, gram w stardew valley i cursed to golf. gra się super.

- W jakie gry gra sie wam najwygodniej?


@Mistrszzz: fpsy, platformery.

- Da sie
jakich tych przycisków? Co to w ogóle znaczy?


@Exxan: przepraszam, że nie doprecyzowalem jaśnie mości Panu. Chodzi mi o przyciski umieszczone na platformie steam docker.

A co do tego co napisałeś odnośnie klawiatury to stąd.moje pytania o komfort korzystania z gier przeznaczonych na klawiaturę i myszkę na steam decku. Ja gram głównie w FPS-y i RTS-y, czasem w strategie turowe na takim typowym padzie jak do xboxa czy ps nie da
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mistrszzz: gra sie jak na padzie filozofi nie ma, sa porobione rozne bindingi pod te pady dotykowe czy gyro z lepszym lub gorszym skutkiem. Wygody myszki i klawiatury w rtsach tego nie zastąpi ale ze to pc no to sobie mozesz podłączyc klawiaturę i myszkę.