Wpis z mikrobloga

Jaki kraj jest najbardziej przystępny dla imigrantów? Przystepny czyli: bez rasizmu, bez dyskryminacji w pracy, bez patrzenia z góry na nasze uczelnie/papiery itd. Kiedyś słyszałem że Irlandia bo dużo irlandczyków wyjezdzało i 'wiedzą jak to jest' ale nie wiem bo sam nigdy nie byłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) #emigracja #irlandia #uniaeuropejska
  • 12
  • Odpowiedz
@anonimowymirek155: w kazdym kraju bedziesz oceniany przez swoje pochodzenie. W Irlandii faktycznie wyglada to moze nieco lepiej niz gdzie indziej, ale nie ma sie co ludzic...tu rowniez bedziesz mimo wszystko traktowany inaczej niz irlandczyk. W zasadzie to jest w gruncie rzeczy naturalne, bo zawsze koszula jest blizsza cialu jak to sie mowi.
  • Odpowiedz
@anonimowymirek155: Tutaj nawet IRLANDCZYK z innego regionu będzie traktowany jak przyjezdny, imigrant. I to nie rok, dwa, pięć. Mam znajomego który mieszka w mojej okolicy od około 50 lat (!) i NADAL jest traktowany jak przyjezdny. Owszem znają go, wiedzą kto to. ale to "nie nasz". W Wypadku Irlandczyków to się rozmywa po około 2-4 pokoleniach, ale osobom z innych rejonów potrafią to wypominać i KILKASET lat. Dosłownie (chodzi przykładowo o
  • Odpowiedz
Kiedyś słyszałem że Irlandia bo dużo irlandczyków wyjezdzało i 'wiedzą jak to jest' ale nie wiem bo sam nigdy nie byłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@anonimowymirek155: Polacy też wiedzą "jak jest" mimo to ilu w swoim dotychczasowym życiu spotkałeś w Polsce Romów albo Wietnamczyków na wyższych stanowiskach? Jedni i drudzy są tutaj przynajmniej przez 3 pokolenia. Jak często spotkałeś się z tym żeby ktoś w twoim otoczeniu
  • Odpowiedz
@anonimowymirek155 może Kanada albo Australia? Kraje właściwie zbudowane przez imigrantów, ludzie z całego świata, więc pojęcia swój-obcy są bardzo zatarte.
A co do Twoich papierów, to nie będą na nie patrzeć z góry, bo ogóle Twoje uprawnienia są dla nich bez wartości.
Tak, wiem, że to nie Unia, się staram się pomóc
  • Odpowiedz
@Castiel: a tu sie nie zgodze jesli chodzi o Ukraincow. Znam mnostwo ukraincow ktorzy maja polskich przyjaciol, znajomych i sa w zwiazkach polka-ukrainiec czy ukrainka-polak itp. Mam tez dzieci w rodzinie ktorzy maja duzo znajomych z Ukrainy. W mniejszym stopniu znam podobne przypadki z innymi wymienionymi przez ciebie krajami. W kazdym kraju jest dyskriminacja.
  • Odpowiedz