Wpis z mikrobloga

Mirki, da radę kupić podzespoły wraz z obudową do 2.5k tak by już nowsze gry śmigały czy jest to w tych czasach niewykonalne? Śledzenie cen i podzespołów mam parę lat za sobą i nawet nie wiem od której strony się wziąć za kompletowanie takiej stacjonarki. Może Wy mi pomożecie, nakierujecie?

I w sumie nie odpowiadam na pytanie jakie gry mam na myśli bo po prostu nawet nie wiem jak to wygląda teraz w wymaganiach. Komp ma służyć dla 10 latka i najlepiej by nie trzeba było co roku wymieniać karty graficznej/procka by jakieś lepsze gry uciągnął.

#pcmasterrace
  • 7
@Master17: W tym budżecie jak do grania, to raczej używana karta graficzna, za około 800-900zł będzie 1660 Super, do tego jakiś intel i3 / i5 w miarę sensownej generacji (10xxx, 11xxx), 16gb ramu, nowy zasilacz i buda, jakiś dysk ssd i powinno być ok.
@Master17: używany, spoko.

Nowy, ciężko. Do 3k da się złożyć zestaw z podstawowym i3 i RX 6600, ale sama karta to 1200zł. Do fhd wystarczy. Tylko w szkole nim się nie będzie chwalił ( )
@Master17: Ja wiem, ze nie o to było pytanie, ale przemyśl sobie czy nie lepiej w tej kwocie jakiegoś XSX sobie kupić. Ni chyba ze kompa będziesz do czegoś więcej niż grania używał ¯\_(ツ)_/¯