Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, mam kłopot z teściową.

Od kilku miesięcy mieszkam razem z teściami i moim facetem. Teść jest dosyć charyzmatyczny, a przy tym ma ciężki charakter, co często doprowadza do kłótni z teściową. Teściowa z kolei lubi się wyżywać, a że ja jestem pod ręką no to zwykle na mnie. Także charyzmatyczna, silna kobieta, ale przez to, że nie chce by ją zdominowano jest zimna i mało rodzinna. Mój facet prowadzi firmę w domu, w którą sporo pieniędzy zainwestował. Nie ma mowy o przeniesieniu firmy.
Myślę o spotkaniach z psychologiem, bo moja samoocena spada do zera, kiedy nie wiem czego w danym dniu się spodziewać. To toksyczna osoba. Ja postrzegam to jako moją winę, no bo ciagle zwraca mi na coś uwagę: to robisz źle, do tego się nie nadajesz, to trzeba zrobić tak, ja to zrobię bo ty nie umiesz. Rozmowy z teściowa nie przynoszą rezultatu, taki typ. Teść podobnie.

Pytanie, co robić? Jest w planach dobudówka z boku domu za kilka lat, ale tak czy inaczej nie będzie to moją własnością, a wejście będzie wspólne. Oczywiście o niczym nie będę mogła decydować. Nie jesteśmy z moim facetem małżeństwem, wiec na razie kredyt na mieszkanie/ dom odpada, a sam wynajem kosztuje około 3/3,5k.

Co sądzicie o całej sytuacji? Jak to rozwiązać?

#zwiazki #pytaniedoeksperta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63ac288a6ee95d57c223c216
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 25
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Porozmawiać z facetem i podjąć decyzję o wyprowadzce do MAŁEGO mieszkanka. Skoro nie da się przenieść firmy to niech rano wychodzi z wynajmowanego domu i idzie do pracy do domu rodziców.
Albo zerwać z facetem póki nie ma małżeństwa i dzieci.
  • Odpowiedz
Od kilku miesięcy mieszkam razem z teściami i moim facetem. (zupełnie nieistotne duperszwance)

Co sądzicie o całej sytuacji? Jak to rozwiązać?


@AnonimoweMirkoWyznania: wyprowadzić się.
Powielasz chyba najczęściej występujący błąd w historii homo sapiens.
  • Odpowiedz
Rozmowy z teściowa nie przynoszą rezultatu, taki typ.


@AnonimoweMirkoWyznania: to nie rozmawiaj, tylko #!$%@?.

Twoja samoocena spada do zera, bo asertywnosc juz pewnie dawno na minusie.

Pokaz ze jestes silna baba i postaw sie matce twojego faceta (to nie jest tesciowa poki co). Bab #!$%@? meza, ten sie stawia, to znalazla sobie nowa ofiare.
Jesli ty sie nie postawisz teraz, to jak sie okaze ze bedzie ta dobodowka, to cale zycie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: z doświadczenia Ci powiem że mieszkanie tam skończy się rozstaniem. Kwestia czasu i nic tego nie zmieni. Ja się właśnie rozwodzę po 13 latach dzielenia domu z teściową bo żona nie umiała przeciąć pępowiny i nawet 2 dzieci tego nie zmieniła i było coraz gorzej. Jak niebieski będzie dojeżdżał z wynajmowanego mieszkania pracować w domu rodzinnym to będą mu robić pranie mózgu i tyle
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania mieszkacie ze starymi, to jest największy błąd, a reszty nawet nie czytam, bo nie ma znaczenia jacy są starzy.

Ten gość to też jebnięty, ale dużo takich pseudo facetów jest. Jaki to on nie jest wielki przedsiębiorca biznesmen, auto za 100 patyków, ale nie stać mieszkanie wynająć.

I możecie tu pudrować ile chcecie, narzekać na życie, zarobki, ale mieszkanie ze starymi po 18 roku życia to porażka.

Baby w ogóle mogą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
zerwać z kolesiem, bo mamusia to zołza xdddd jaki ty jesteś płytki


@Leszcz_Bagienny: opcja ostateczna. Widzę, że sypiesz radami. Jesteś wręcz denny, nawet nie płytki
  • Odpowiedz