Wpis z mikrobloga

Tak se myślę. Jeśli opozycja przejmie władzę w 2023, to i tak przez całą kadencję będzie miała w TK tę tuzę polskiej jurysprudencji a ponadto Piotrowicza. Wybrani w 2019 roku, mają kadencję na 9 lat. Najgorsze, że w żaden cywilizowany sposób nie da się ich usunąć, choć myślę, że próby będą.
#neuropa #polityka #4konserwy
Pobierz LebronAntetokounmpo - Tak se myślę. Jeśli opozycja przejmie władzę w 2023, to i tak p...
źródło: comment_1672214889Ds0XweN97AetfHkyMlhuC4.jpg
  • 15
@#!$%@?: @szarzujacyzajaczek: najczystszą metodą byłaby zmiana konstytucji i przemodelowanie sądownictwa konstytucyjnego, ale pewnie nie będzie na to szabel w sejmie. Poza tym, nie widzę nic, co by było praworządne. Najbliżej praworządności byłaby jakaś dziwna konstrukcja w stylu "orzekałeś razem z sędziami dublerami - nie możesz być sędziom TK", ale to byłoby dość słabe.
Ale problem TK jest jak najbardziej do rozwiązania ustawą, a przyklepany pewnie będzie nową konstytucją, która w świetle tego, co robi PiS, jest konieczna.
@LebronAntetokounmpo: A niema tego wałku że jeżeli uchwała TK nie jest wpisana do dziennika ustaw (czy jaki tam inny dziennik jest) to nie jest ona ważna? Chyba PiS tak robił że nie publikował wyroków i TK poprzedni nic w sumie nie był w stanie zrobić z tym