Wpis z mikrobloga

Hej,

Mieszkamy z zona w UK juz ponad 12 lat. Mamy coreczke, ktora konczy niedlugo 2 lata.

Mamy dom na kredyt, bedzie lecial ju chyba 5 rok.

Laczne zarobki to 70k per annum mieszkajac w centralnej Anglii.

Dwa samochody - stosunkowo spoko zycie.

Teraz do sedna, myslimy nad powrotem do Polski, ale nigdy tam nie pracowalismy. Majac oszczednosci i szukajac pracy za 10k brutto w Trojmiescie i 15k brutto dla mojej zony to sa to pieniadze, za ktore da sie godnie zyc? Czy ktos z mirkow moze wracal do Polski po x latach i sobie ulozyl tutaj zycie? Jakie za plusy i minusy takiego ruchu?

#uk #nieruchomosci #powrot #gdansk #gdybia #sopot
  • 200
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
bo to nie jest dobre miejsce do wychowywania dzieci, a córki w szczególności


@maanius666: a UK niby jest fantastycznym miejscem? Jak widzę, jak typowe brytyjskie nastolatki wyglądają, zachowują się i co mają w głowie, to zdecydowanie wolałabym, żeby moja córka wychowała się w PL. A na wydawanie 15k rocznie czesnego po to, żeby dziecko chodziło do lepszej szkoły w UK, nigdy mnie nie będzie stać ( ͡° ʖ̯ ͡
@VinnieP: Jako osoba przenosząca się w 2 stronę, branża podobna z tego co podawałeś to podpowiem że nie ma szans moim zdaniem na zarobki w PL o jakich mówisz. Za to co robię w PL za niecałe 13k dostałem 72k w UK bez problemu na start . Raczej zakładaj 15k~ we dwójkę w Polsce. Tu się nie zarabia 10k+ za średnie kompetencje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@tmas: Z ciekawości, gdzie się przenosisz? Do Londynu? Bo jak tak, to się nie dziwię, że tyle Ci zaproponowali, w Midlands (zakładam, że to jest ta "centralna Anglia"), gdzie OP prawdopodobnie mieszka, to jednak o wiele mniej płacą.

Skoro zarabiasz w PL niecałe 13k, to jest szansa, że znajdzie w PL pracę o podobnej płacy. Ale to już OP musi sam spróbować taką znaleźć.
@VinnieP: Uważam ze jak oboje bedziecie mieli 300k PLN brutto w Polsce na rok to poziom zycia wam sie obnizy w stosunku do tych 70k GBP w UK.
A czy masz gwarancje ze dostaniesz taka kase?

Moge spytac jaki jest glowny powod ze chcecie wracac?
Podejrzewam ze tesknota za rodzina, ale serio zarabiam duzo powyzej sredniej w Polsce i tak czasem sie zastanawiam nad emigracja do Niemiec
@VinnieP: @chemik_kieszyk: no właśnie ja bym tu miał spory dylemat jesli chodzi o dobro dziecka. W UK patologia w szkolach i wsrod młodzieży to zupelnie inny poziom i na tym tle polska wychodzi qbrew pozorom calkiem dobrze. Mieszkalem w UK i poznalem kilka małżeństw, ktore powracaly do siebie bo nie chcialy wychowywać dzieci w tamtym systemie. Jakis czas temu pomagalem tez w wyprowadzce do portugalii dwom nauczycielkom podstawowki(!!!), bo juz