Wpis z mikrobloga

@moodyboi: zrobione, chociaz dla mnie sama ta ankieta to przejaw kompletnego braku wiedzy astrologicznej. Pytania typu, czy sprawdzasz czyjs znak zodiaku albo czy jakiś dzien jest pechowy przez astrologie sa po prostu śmieszne i nie bardzo wiedziałam jak na nie odpowiedziec.
Nikt kto zajmuje sie astrologia na powaznie nie uważa, ze jest cos takiego jak jeden znak zodiaku bo od tego zalezy caly kosmogram, poza tym astrologia nie jest od wróżenia.
  • Odpowiedz
@Cragmite: najpierw, zeby sie wypowiadac na jakis temat trzeba cokolwiek o nim wiedziec. Ja rozumiem, ze mozna byc ignorantem i wysmiewac wszystko bo teraz mamy ere tylko nauka ktora jest nowa religią :) Ale zanim skomentujesz cokolwiek zdobądź chociaz powierzchowną wiedzę na ten temat. Wystarczy otwarty umysł, to tyle i aż tyle :)
  • Odpowiedz
@Podroznik_miedzyplanetarny: nauka nie jest żadną nową religią, bo nie ma nic wspólnego z religią, a wręcz jest jej absolutnym zaprzeczeniem. Nauka to dążenie do jak najlepszego poznania świata i praw nim rządzących za pomocą rzetelnych badań wykorzystujących metody naukowe. Jeśli teorie naukowe znajdują wielokrotnie potwierdzenie, np. za pomocą eksperymentów czy dowodów matematycznych, to są uznawane za prawdziwe, a w przeciwnym wypadku są obalane i odchodzą w zapomnienie. Religia to z kolei
  • Odpowiedz
@Cragmite: to istnieje w Twojej rzeczywistości i jak najbardziej masz do tego prawo. Pamietaj, że prawda nie leży tylko po jednej stronie a Twoje postrzeganie rzeczywistości nie jest jedyne. Też kiedyś byłam mocno team nauka, nadal jest potrzebna ale to tylko jeden ze sposobów poznawania rzeczywistości, dla mnie mocno ograniczajacy mimo wszystko
A odnosząc sie do zdania, ze nauka jest jak nowa religia chodziło mi bardziej, o to, że ludzie za
  • Odpowiedz