Wpis z mikrobloga

Skusiły was darmowe gry na Epic do kupowania czegokolwiek na ich platformie?

Bo ja nadal uważam że Steam przebija o lata świetlne wszystkie inne platformy razem wzięte i do czasu aż nie będą mieć gier na wyłączność to nie mają startu do Steama.

Ogólnie fajnie że dają te gry bo dzięki temu ograłem kilka tytułów w które bym normalnie nie zagrał, mam już ponad 30 gier a za które nic nie zapłaciłem no ale nadal nie widzę sensu by kupić cokolwiek na Epicu zamiast na Steam.

Gdy szukam gry do kupienia do najpierw zwracam uwagę na platformę a potem na cenę, nawet gdyby Epic robił lepsze promki na wyprzedaże zimowe to i tak wolałbym dopłacić i mieć grę na Steam bo to na tej platformie mam gry kupowane latami, znajomych, możliwości oceniania gier, kolekcjonowania kart i dostęp do warsztatu oraz rynku dzięki któremu już przy masie gier spędziłem o wiele więcej czasu niż spędziłbym normalnie.

#steam #epicgames #epic #gry #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 58
@Kroledyp: W sumie fakt, Epic może przyciągać łatwo w ten sposób nowych graczy a jak już napcha gier do biblioteki to w przyszłości jest szansa że będą dalej kupować gry na ich platformie bo raczej już z Epica na Steama nie przejdą skoro będą mieć tam gry.

Pewnie dlatego tak mocno działają w kwestii Fortnite i Fall Guys
@Lookazz: W sumie GOG to chyba jedyna platforma z której nie korzystam, niby jest tam dużo fajnych starych gierek no ale takich które już od dawna mam na Steam...

Tyle dobrze że CDP nie wymaga GOG'a do swoich gier, tak samo jak robi EA czy Ubisoft :x
@Lesrley: Niestety nie. Kupiłem pół roku temu na ich platformie Rdr2 - niestety gra nie działała a powinna, oczywiście na necie były rozwiązania tego problemu jednak żadne z nich nie było do Epica....sam Epic też nie miał na swoich stronach żadnych informacji o takim problemie. Plus taki, że udało mi się zrobić refunda.
@vateras131: W sumie gry mogą być tańsze na Epicu ze względu na to że biorą mniejszą prowizję. Choć często z tego co widzę to producenci i tak działają tam by ich gra kosztowała tyle samo na każdej platformie.

Steam ma aż 30% prowizji a Epic tylko 12 chyba