Wpis z mikrobloga

Mireczki z #polityka. Pewnie to pytanie padło wiele razy, ale zapytam. Dlaczego wyborcy PiSu najbardziej nienawidzą Tuska, a nie samą opozycję? A, jeszcze "Czaskoski". Kogo pytam, kto głosuje na PiS (oczywiście skrajne przypadki, niskie zarobki, emeryci), to podkreśla najbardziej nienawiść do Tuska.
Zapytałam starszą kobietę. To wiadomo - nic nie zrobił, ukradł, niczego nie było. Druga kobieta około 50 - "jak wyjechał do Niemiec to przestał być Polakiem", "rzeczy, które o nim wiem powodują to, że go nie lubię ". Powiecie mi coś więcej? Nie oglądam TV, więc nie jestem nawet na bieżąco xD
Dla 50-latki argument, że 500+ na dzieciaka, które miała w zasadzie jest z jej podatków, nie działa. No i to osoba, która rano ogląda chyba pytanie na śniadanie? Albo poranek jakiś na TVP 2, więc może być trudno pokazać jej, że nie tylko PO jest złe xD
  • 6
Dlaczego wyborcy PiSu najbardziej nienawidzą Tuska, a nie samą opozycję?


@Akayari:

Tusk jest największym zagrożeniem wyborczym dla władzy PiSu - ma największe szanse wygrać z nimi. Poza tym najskuteczniej konsoliduje opozycję.

I PiS to doskonale wie. Więc cynicznie, z premedytacją, zohydza Polakom jego postać. Przedstawiając go jako demona, diabła, z piekła rodem, zdrajcę, sługusa Niemiec, itd.

No a że połowa społeczeństwa nie jest zbyt lotna, to łapie się na tę wulgarną
@Akayari: nienawiść trzeba ukierunkować, ubrać, skonkretyzować.

Dla 50-latki argument


@Akayari: to są ludzie ubodzy intelektualnie, nie masz szans przebić się z żadnymi argumentami. Dlatego to poparcie jest stałe.
@Akayari: Czytałaś Rok 1984? Tusk jest dla PiSu tym samym, czym był Emmanuel Goldstein dla Partii. Wszystkie wartości jakimi pogardzają dobrozmianowcy zebrane w jednej osobie - osobie Donalda Tuska, poddanej radykalnej demonizacji, aby wyborcy bezgranicznie go nienawidzili sami nie wiedząc czemu. Ciągłe przywoływanie Tuska w Wiadomościach to odpowiednik Dwóch Minut Nienawiści.
Jedyna różnica jest taka, że Goldstein najprawdopodobniej od początku był tylko wytworem propagandy, natomiast Tusk istnieje naprawdę, jest żywy i
via Android
  • 1
@spere @KulawyDinozaur @normanos @HrabiaTruposz
Dziękuję Wam Mireczki. Po prostu mnie to zastanawiam - nie siedzę w polityce jak większość różowych. Dlatego nie chcę się na ten temat wypowiadać. Jednakże samego hejtu na Tuska nie rozumiem. PiSu nie lubię, bo średnio mi to wygląda na świecki kraj. A reszta wiadomo xD
Więc dziękuję Miraski.
@spere: w zasadzie sie zgadzam. tylko, ze pis ma tu 100% racji. tusk to czlowiek, ktory dzieki uleglej polityce wobec niemiec zostal przewodniczacym rady europejskiej. to czlowiek, ktory publicznie wychwalal skorumpowana niemiecka klase polityczna, ktora za pieniadze z rosji przehandlowala bezpieczenstwo energetyczne europy. dlatego ten czlowiek nie moze dosc z powrotem do wladzy. z tuskiem jako premierem nie bedzie w polsce atomu. kazda zlotowka wydana na antytuskowa propagande to zlotowka dobrze