Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Oczywiście - jeśli jesteś z Orlenu czy PiS-u, może negować fakty.

A właściwie - musisz...

@ConanLibrarian: czyli jakie są fakty? Bo ja widzę takie:
-mamy wysokie marże zarówno rafinerii(Orlen, Lotos), jak i stacji paliwowych
-na stacjach mamy jedne z najniższych ceny paliw w Europie(brutto)

Czy uważasz że jest inaczej? Dla klienta końcowego liczy się to, ile on ostatecznie płaci, a nie ile po drodze jest marży lub podatków
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MamByleJakiNick:

Dla klienta końcowego liczy się to, ile on ostatecznie płaci, a nie ile po drodze jest marży lub podatków

Klienta końcowego też może interesować, że w Polsce z tej ceny więcej ucieka do prywatnych podmiotów czy trafia do budżetu, traktujesz to jak błahostkę, a to nie jest błahostka tylko ty jesteś debilem w tej rozmowie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Bo ja widzę takie:

-mamy wysokie marże zarówno rafinerii(


@MamByleJakiNick: I twierdzisz, że to jest powodem niskich cen.

A ja - wręcz przeciwnie, że mamy jedne z wyższych cen w takim ujęciu.


I pewnie nigdy się nie dogadamy. :-)

@ConanLibrarian: no może i nie - dla mnie liczy się cena końcowa na stacji brutto(ewentualnie netto+połowa VAT jak biorę na firmę). I ta cena mówi czy jest drogo, czy tanio, przynajmniej
teraz daj dla porównania ceny brutto na stacjach. Czyli takie które płaci klient


@JanDzbanPL: wiesz, że są więksi klienci, niż ty i twój lanos w gazie i oni odliczają vat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@janekplaskacz:
Jednemu przyjebowi odpowiedziałem, i przyleciał drugi. Przyjeb A twierdzi, że to nie ma znaczenia, że ileś groszy np. 113gr z litra trafia nie do budżetu tylko w postaci marży, bo klienta końcowego tylko interesuje końcowa cena. Podatnika jak najbardziej to powinno interesować.

Pieniądze z marży nie trafiają do do budżetu państwa, na każdym litrze to przykładowe 113 gr które w analogicznych Czechach trafiałoby do budżetu w postaci podatku trafia do