Wpis z mikrobloga

Rosja dzisiejszą ustawą, którą podpisał Putin poraz kolejny udowadnia, że to kraj terrorystyczny i nie cofnie się przed swoją imperialistyczną polityką.

Władimir Putin zaakceptował ustawe, którą zachodnie media nazwały "ustawą o inwazji haskiej". Ustawa pozwala zaatakować Holandie, aby uwolnić rosyjski personel wojskowy jeśli ten będzie przetrzymywany przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze w celu pociągnięcia do odpowiedzialności za wojne na Ukrainie. Ustawa pozwala także na dokonanie ataku na każdy kraj, który przetrzymuje rosyjskiego obywatela w ramach działalności Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Putin w swoim krótkim komentarzu po podpisaniu ustawy o inwazji haskiej również zawarł groźby wobec pracowników Międzynarodowego Trybunału Karnego - każda osoba badająca zbrodnie wojenne z ramienia tej organizacji będzie narażona na sankcje.

Eksperci nie mają złudzeń, ustawa ma na celu zastraszenie świata i stwarza parasol ochronny dla dalszych zbrodniczych czynów dokonywanych przez rosyjską armie na Ukrainie.

A nieee, czekaj, nie plusuj, stój. Pomyliło mi się wszystko. To ustawa amerykańska, podpisana przez ówczesnego prezydenta USA, Georga Busha rok przed inwazją na Irak i do dziś działająca. Udaj, że tego nie widziałeś. Nie plusować i nie komentować, samo zdechnie naturalną śmiercią. Jeśli poczułeś nieprzyjemne spięcie w mózgu to tylko resztki logicznego myślenia, nie przejmuj się tym, mija po kilku godzinach. Wszyscy teraz razem: Putin i ruskie orki będą siedzieć i wisieć. Do hymnu powstań: Oh, say can you see, by the dawn's early light, na na naaa na naaaa... Juesej, Juesej, Juesej!!!

https://en.m.wikipedia.org/wiki/American_Service-Members%27_Protection_Act

https://www.hrw.org/news/2002/08/03/us-hague-invasion-act-becomes-law

https://www.diplomatic-council.org/node/432

#rosja #wojna #ukraina #usa
d.....u - Rosja dzisiejszą ustawą, którą podpisał Putin poraz kolejny udowadnia, że t...

źródło: comment_1671793911n3wFXgoYmYLJLsKStMnvBg.jpg

Pobierz
  • 35
@dnO_Oceanu: a, ok, dotychczas potępiałem rosyjską inwazję na Ukrainę, rosję miałem za państwo degenerujące w organizację terrorystyczną, a putina uważałem za złodzieja i zbrodniarza oraz byłem skłonny popierać Ukrainę i odcinać się od rosji, ale teraz zmieniam zdanie, bo skoro USA złe, to przecież wszystko jedno, nie ma z czym walczyć. Czy dobrze to przetrawiłem, zgodnie z zamiarem?
@thorgoth

Mnie też kodeks karny nie powinien dotyczyć, mam swoje prawa, którymi się kieruje i gdyby wszyscy ludzie byli tacy jak ja to świat byłby piękniejszy. Musicie mi wierzyć na słowo, że nikogo nie okradłem, ani nie zabiłem. Co więcej, powinienem mieć prawo utylizowania każdej bagiety, która śmie mnie dotknąć. Wiemy przecież wszyscy, że policja i sądy są skorumpowane i służą do ochrony władzy. Nie chce być rażony prądem w kiblu jak
Putin w swoim krótkim komentarzu po podpisaniu ustawy o inwazji haskiej również zawarł groźby wobec pracowników Międzynarodowego Trybunału Karnego - każda osoba badająca zbrodnie wojenne z ramienia tej organizacji będzie narażona na sankcje.


@dnO_Oceanu: "Nie widzę dużej różnicy - z sankcjami czy bez."
@GienekZFabrykiOkienek

Połowicznie się zgodze. Tylko, że Rosja jest silna. Wiadomo, że USA póki co silniejsze, ale Rosja to jest światowa potęga militarna, gospodarcza i polityczna. Jakkolwiek by ktoś nie zaklinał rzeczywistości to takie są fakty. USA nie ma jak ugryźć Rosji, może jedynie podszczypywać. I nie zmienia to nic, że kraj bogaty, a ludzie biedni, albo że gdyby nie broń atomowa to by tak nie fikali. Rosja to kraj z którym trzeba