Wpis z mikrobloga

zainstalowałem sobie pakiet office na wirtualnej maszynie z Windows Server 2022 Datacenter. Niestety, podczas korzystania z firmowego kalkulatora (zawiera VBA i makra) otrzymuję " Run-time error '5' "

Na windows 10 plik działa bez zarzutu. Rozwiązania potrzebuję po to, aby mieć dostęp do funkcjonalności na urządzeniach z androidem lub iOS poprzez pulpit zdalny. Serwer postawiony na AWS.

#excel
  • 3
Przyczyn tego błędu może być bardzo wiele i bez przynajmniej pokazania linii kodu, która ten błąd generuje raczej nie uzyskasz sensownej pomocy.


@brak_nicku: sam plik .xlsm jest zablokowany do edycji. Wiem, że można go rozszyfrować, ale nawet jeśli poprawię linijkę kodu, to w konsekwencji będę korzystał z nieautoryzowanego narzędzia, przez co mogę mieć kłopoty.

Myślałem może, że można coś dograć, ewentualnie coś przestawić na samym systemie lub w pakiecie office. No
ale nawet jeśli poprawię linijkę kodu, to w konsekwencji będę korzystał z nieautoryzowanego narzędzia, przez co mogę mieć kłopoty


@toki_rodrigo: jeśli będzie wiadomo, co może być przyczyną, to poprawa linijki kodu może nie będzie jedynym wyjściem. Może wystarczy zmienić konfigurację Excela, może (jeśli kod jest marny) trzeba zmienić ustawienia regionalne. Jeśli to jest jakieś narzędzie komercyjne, to może auto wiedząc na czym polega problem sam usunie usterkę i udostępni nową wersję.