Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie o prawo pracy w Polsce. Pracuję w międzynarodowym korpo w IT i chciałem wziąć kilka godzin wolnego, żeby pójść do lekarza.
HR mi odpisał, że nie można wziąć mniej niż jeden dzień a jak chcę kilka godzin to mam się dogadywać z kierownikiem.
Mój kierownik jest gdzieś w USA i większość jego pracowników tam pracuje. Poza tym kilka osób w Indiach i UK. Umowę o pracę mam z polską spółką.
Zapytałem mojego kierownika czy tak mogę zrobić i powiedział, że OK tylko muszę w polskim tool'u HR to odnotować, ale to niemożliwe (min. to jeden dzień).
U mnie też nie ma sensu pracować dłużej po godzinach, więc odrobienie tego czasu nie wchodzi w grę.
Jeśli idę na badania do lekarza to nie otrzymam L4, bo nie jestem formalnie chory. A badania na NFZ (a nawet Luxmed) są raczej w godzinach mojej pracy.
Czy muszę brać cały dzień wolnego, jeśli potrzebuję tylko 1-2h? Jak Wy to rozwiązujecie?

#praca #pracait #pytanie #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a089dcba11279a731afb65
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 13
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zależy jaka masz umowę. Jeśli równoważny czas pracy to jesteś w miarę elastyczny.

Idz oddaj krew i dostaniesz 2 dni wolnego albo powiedz przełożonemu ze tak zrobisz jak będziesz musiał albo cie puści na 2h u potem odrobisz.

Ja zawsze się dogadywałem
  • Odpowiedz
Czy muszę brać cały dzień wolnego, jeśli potrzebuję tylko 1-2h? Jak Wy to rozwiązujecie?


@AnonimoweMirkoWyznania: Nic nie mówię i się szlajam po knajpach/mieście, a w razie jakby się coś działo to i tak mam telefon, słuchawki bt i laptopa przy dupie.
Jak wiem, że i tego nie będę miał (czyli tylko telefon albo i to nie- jakieś właśnie badania czy inne rzadkie wydarzenie, że nie mógłbym być nawet na telefonie), to
  • Odpowiedz