Wpis z mikrobloga

Myślę o tym kredycie 2%. Pula pieniędzy jest mała, weźmie ją około 40k ludzi to chyba połowa tylko tego co było w rekordowym roku. Ale za to wszycy się wstrzymaja co doprowadzi w tym okresie że sprzedaż spadnie do praktycznie zera. To jest taka pętla dla deweloperów. Kto nie bedzie chciał zbankrutowac bedzie coś musiał sprzedać.oczywiscie najpierw podnosząc ceny :)
#nieruchomosci #nbp #kredythipoteczny
  • 19
@rowerowyrajd: 40k to bylo miesiecznie tych wnioskow w covidzie. Wlasnie ciekawe czy to 800mln to pula srodkow, czy jakas symulacja kwoty potrzebnej do pokrycia przewidzianego popytu. Nie wyobrazam sobie ze czesc farciarzy dostanie 4proc a reszta ma leciec na warunkach rynkowych. Pomijam juz niepewnosc przy zakupie, tylko debil by sie nastawial na to "dofinansowanie" bez pewnosci ze bedzie je mial. Zanim w ogole zlozysz wnioski o kredyt, musisz podpisac umowe przedwstepna
@rowerowyrajd: ludzie tu na tagu to jest XD teraz. Pobrali kredo na gorce maja oprocentowanie 10 % ktore jest masakrycznie slabe teraz musza sie podbudowac jaki ten program straszny i jakie dodatkowe warunki wlecą. Uwaga: nie wlecą.
P.S. Kredyt to towar jak kazdy inny, raz drozszy raz tanszy. Jak ja kupie maslo za 9zl i na drugi dzien jest w Biedrze promocja za 7zl i sasiad je za tyle kupi to
Co to jest 800mln-1.5mld rocznie na dopłaty do kredytów w porównaniu z innymi wydatkami państwa - nic. PiS może obiecuje, że rozda ludziom pieniądze, ale potem niestety słowa dotrzymuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wartość obciążeń dla sektora bankowego wynikająca z tzw. wakacji kredytowych wyniesie w tym roku 18,3 mld zł, podał Związek Banków Polskich (ZBP) w raporcie "Polska i Europa w nowej rzeczywistości".


Pomijając już fakt, że jak
@fenbekus: Nie, nie boli, że nie skorzystam, to jest akurat oczywiste, że to przekręt, na tym polegają tego typu programy, będzie mało hajsu, rozdadzą m. in. za Twoje pieniądze pomoc. Zbliżają się wybory, trzeba rzucić kampanię pozytywną i negatywną. To akurat element kampanii pozytywnej. Jestem zwyczajnie sceptyczny gdy ktoś mi mówi, że coś w Polsce będę miał łatwiej, bo zwyczajnie myślę. Co prawda nie jest to związane z moim zawodem, ale
@Redrum89: Przy całej mojej niechęci do PiSu, akurat tutaj naprawdę nie widzę powodu dla którego ten program miałby nie wejść w życie. Ani to jakiś wybitnie wysoki koszt dla budżetu, ani jakaś zbyt duża ilość łapiących się na taki kredyt (bo zdolność nadal musisz mieć na full), a rozwiązanie też wcale nie nowatorskie. Ale możesz ustawić przypomnienie i zobaczymy za pół roku kto miał rację xd