Wpis z mikrobloga

Jakie macie doświadczenia z szynami sufitowymi (zamiast karnisza)? Co polecacie, co odradzacie? Chcę coś kupić (szyny aluminiowe) i juz drugi dzień się zastanawiam czy zakup szyn podwójnych to dobry pomysł. Wydaje mi się, że pomiędzy dwoma szynami w tej szynie zintegrowanej jest zbyt mało miejsca, aby zawiesić na tym firankę i zasłonę. Lepiej iść w dwie pojedyncze szyny?
Druga sprawa to kwestia łącznika 90 stopni. Przy szynach aluminiowych mają one spory promień i wydaje się że potrzeba na to sporo miejsca (duża odległość między ścianą i listwą maskującą. Dajcie znać co wam się sprawdza.
#remontujzwykopem #mieszkanie
freezerr - Jakie macie doświadczenia z szynami sufitowymi (zamiast karnisza)? Co pole...

źródło: comment_1671467688sDI0n2c5Xb3cc4wUCsqW1r.jpg

Pobierz
  • 9
@freezerr
Ja mam coś takiego, ale bez łącznika 90.
Ogólnie jest ok. Zarówno zasłona jak i firanka.
Problem może się pojawić jak dołożysz listwę maskującą. Wtedy robi się trochę mało miejsca na palce. Ale do ogarnięcia.
Ja ogólnie mam pozytywne doświadczenie.
@freezerr: mam metalowe gardinie z któregoś budowlanego. Bardzo spoko. Firanka plus gruba zasłona zaciemniająca z ikei przesuwają się bez problemów. Bardzo ważne jest zamontowanie równo żeby na łączeniach było gładko jeśli używasz plastikowych ślizgów.
A zamaskowałem wszystko listwą w stylu tej z obrazka, doklejona na mamuta i dla pewności w 2 miejscach przyłapana kołkiem.
thewickerman88 - @freezerr: mam metalowe gardinie z któregoś budowlanego. Bardzo spok...

źródło: comment_1671476106LSrLdloeWtVTwOVkbloyVZ.jpg

Pobierz
@thewickerman88: hej Miras, jak ci się sprawdza po latach ta szyna, wciąż polecasz? akurat właśnie szukamy jakichś inspiracji z żoną, żeby powiesić firany i pewnie docelowo też jakieś zasłony w salonie, mamy ok. 4.5m długości plus łącznik 90 stopni do zrobienia bo mamy duże okno balkonowe które jest narożne. Masz podwójną szynę, dobrze zrozumiałem?

A ta listwa maskująca to jest z jakiego materiału? To jest G-K? Wygląda jak moja listwa przypodłogowa
@vinmcqueen: Hej, jest spoko.
Tak, mam podwójne szyny plus przy jednym oknie puszczony mały łuk bo było daleko od ściany i się dziwnie kończyło (bo okno z drzwiami balkonowymi). Sama szyna bardzo fajnie się sprawuje, ale z łączeniami jest problem bo trzeba trafić idealnie żeby się równo ślizgało z jednego kawałka na drugi. Dobrze sobie zaplanować np. jak masz dwie zasłony czy coś żeby łączenie szyny wypadało np. na środku etc
@thewickerman88: dzięki za obszerną odpowiedź, ten podlinkowany producent wygląda sensownie żeby może wziąć od nich już wszystko nawet. Dziś myślałem, że już mam upatrzone szyny w Leroyu, ale właśnie czytam opinie, że nie da się ich złączyć (nie ma dedykowanego łączenia), a mam ok. 4.5m ściany więc będę potrzebować.

Dzięki!