Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Torgerd: nowa czy używka? Drzwi dobrze przytniesz zagłębiarką za 1/3 tej ceny ;) z nówek na budowę to makita mlt100 ma zadzwijająco duży blat a serio coś większego to używki elektra backum.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Torgerd: sawstop w europie od chyba 2 lat jest sprzedawany przez feldera jako PCS, ale to jest totalnie inna liga cenowa. Nawet w usa to drogie jest. Ja bym zapytał co Ty chcesz robić na tej pile, bo widzę pogoń za ficzerami ;) zasada jest taka, do dokładnej stolarki tylko żeliwny blat i wózek, czyt. piła formatowa, a jak nie masz miejsca na wózek to coś z dobrym blatem np. Laguna
@mwtyczek: na początek będę robić drzwi jak na zdjęciu oraz panele sztukateryjne na ściany. Następnie meble do całego domu. Nie wiem dokładnie jaka piła stołowa/formatowa jest mi potrzebna. Naoglądałem się filmików z USA i wszyscy mają tam duże piły stołowe na których robią wszystko i też bym taką chciał bo niestety obecny warsztat narzędziowy zaczął mnie ograniczać.
Torgerd - @mwtyczek: na początek będę robić drzwi jak na zdjęciu oraz panele sztukate...

źródło: comment_1671455223y2cTGh2c4G5gkIV0pxyoX0.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Torgerd: co do drzwi to bez wyrówniarki/strugów będzie ciężko. Raz żeby materiał był prosty to musisz go sam przygootwać, a dwa takie projekty wymagają wpustów. Niektóre można zrobić na wyrówniarce , ale od tego jest frezarka, najlepiej dolnowrzecionowa z posuwem