Wpis z mikrobloga

Hejo,

Ogrywał ktoś gitarę Schecter Omen Elite 6??
Bardzo wpadła mi w oko, zastanawiam się czy sobie nie zrobić prezentu i nie zakupić gitary do łupania, przesiadałbym się z Yamahy Pacifici 120h więc cenowy przeskok prawie dwukrotny.
Nie widziałem żadnych gitar Schectera w sklepie muzycznym w moim mieście, więc nie mogę powiedzieć czy mi leżą w ręce. Dlatego ktoś z was kto ogrywał dokładnie tę albo podobne, dobrze się na nich gra? Jakościowo one są adekwatne do ceny?

Jest wersja z mostem ruchomym i stałym, myślicie że warto spróbować ruchomy czy lepiej się trzymać sztywniaka?

#gitaraelektryczna
Pobierz imthehighestintheroom - Hejo,

Ogrywał ktoś gitarę Schecter Omen Elite 6??
Bardzo ...
źródło: comment_1671399609QUFOslu60xfFZQcrn36Cm3.jpg
  • 13
@imthehighestintheroom: mostek pływa, zmienia pozycje w zależności jakie naprężenia działają. Jak stroisz jakaś strunę to mostek zmienia pozycje i ma to wpływ na pozostałe struny. Zobacz sobie kilka filmików jak się stroi gitary z FR to będziesz mieć pogląd o co dokładnie chodzi.
@imthehighestintheroom gitara to głównie wygoda, także jednemu przypasuje a drugiemu nie. Shecter robi solidne instrumenty więc powinno być git, superstat więc powinna być wygodna. Bierz ruchomy most - zobaczysz czy wajchowanie Ci leży a zawsze możesz zablokować. Tylko trochę trudniej się to reguluje, Bierz pod uwagę że porządny Floyd może kosztuje tyle co ta gitara, więc może być różnie:)Stały most to mniej roboty, łatwiejsza wymiana strun i regulacja. We Floydzie po wymianie
Bierz pod uwagę że porządny Floyd może kosztuje tyle co ta gitara


@amiga500: No nie przesadzajmy. OFR to koszt rzędu 1200-1400 zł. Schaller Lockmeister to jakieś 800, licencjonowane Floydy od Gotoh to może 650.
@Kokos

I trzyma strój perfekcyjnie

Tak czysto teoretycznie, to Floyd Rose serii 1000 i FR Special niby powinny trzymać strój tak samo dobrze, jak OFR. Blok mostu jest w nich również zrobiony z hartowanej stali, a tylko