Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć na co dzień zajmuje się prawem w korpo. Jak dobrze wiecie praca prawnika w korpo to jedna wielka nuda, sztuczne zachowania, sztuczne uśmiechy, ogólnie jeden wielki FAŁSZ oraz SYF. Nie wyobrażam sobie jeb całe życie na szefa. Niby kasa jest taka, że człowiek wstanie i ma co do gara wsadzić, ale kokosów też nie ma. Z tego powodu, zastanawiam się nad założeniem działalności gospodarczej w przyszłym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tylko wszyscy gadają kryzys, kryzys, kryzys, ludzie powoli biznesy zamykają a za oknem mojego bloku słychać ** - raczej średni klimat w Polsce do zakładania czegokolwiek poza koszulką i spodniami. W związku z szalejącymi cenami energii, raczej unikam tematów gdzie bym był na to narażony w dużym stopniu. Różowa wspiera mnie w pomyśle ale mówi, żebym nie rzucał obecnej roboty, tylko robił coś poza tym. Pytanie do was, co myślicie że w 2023 roku ma szanse bytu?

1) Sprzedaż pomp ciepła
2) Inspekcja turbin wiatrakowych
3) Przygotowywanie wniosków o dotację z UE
4) Pomoc prawna przy dzierżawie gruntów

Jakie pomysły macie na 2023 biznesowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wlasnafirma #biznes #praca #kasa #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639e598276e6f788718f2a04
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania:

"Nie wyobrażam sobie jeb całe życie na szefa. Niby kasa jest taka, że człowiek wstanie i ma co do gara wsadzić, ale kokosów też nie ma. Z tego powodu, zastanawiam się nad założeniem działalności gospodarczej w przyszłym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tylko wszyscy gadają kryzys, kryzys, kryzys, ludzie powoli biznesy zamykają a za oknem mojego bloku słychać ** - raczej średni klimat w Polsce
A nie myślałeś o poradach prawnych, jako fucha?
Siedząc w korpo możesz sobie przejrzeć akty prawne dotyczące dodatkowego zlecenia, które wziąłeś aby mniej czasu tracić po pracy.
Może nie jest to fair wobec pracodawcy, ale do póki robisz etatową robotę na czas i dobrze to delikatnie próbuj.
Za zmianę branży się nie bierz, chyba że w coś wchodzisz na czym się znasz lub lubisz bo inaczej zmiecie Ciebie z planszy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Najlepszy pieniądze robi się teraz na ekologii i wywożeniu śmieci.

Wszyscy będą ci gadać że w tym kraju się nic nie opłaca ale każdy co roku zarabia więcej i żyje mu się lepiej.

Wiadomo że gdyby nie PiS byłoby lepiej ale nie jest też źle. Można powiedzieć że jest średnio.( ͡ ͜ʖ ͡)
PonadgabarytowaStara: > Różowa wspiera mnie w pomyśle ale mówi, żebym nie rzucał obecnej roboty, tylko robił coś poza tym.

Z całym szacunkiem, różowa nie wie co mówi. Sam jestem w podobnej sytuacji, bo próbuję zmienić branżę. Od prawie roku próbuję działać na dwa fronty, czyli nie rezygnować ze starej pracy (jeszcze łapać coś dodatkowego, bo wiadomo, że czasy słabe) i jednocześnie zdobywać wiedzę/umiejętności/doświadczenie przydatne w docelowym zawodzie. Jaki jest tego efekt?
@AnonimoweMirkoWyznania:
1) firm jest dużo, bez zajebistej promocji nie wejdziesz + ogromny koszt wejścia. Musiałbyś mocno ogarnąć temat jak chcesz to robić dobrze i ciągle jeździć po klientach.
Boom teraz jest ogromny bo właśnie na energii każdy szuka oszczędności ale za późno w to wchodzić po same jaja

2) turbiny wiatrowe to też raczej zamknięte grono, do tego potrzebne są liczne
uprawnienia i praca jest bardzo niebezpieczna

3) tu do końca
@AnonimoweMirkoWyznania:

W dzisiejszych czasach prowadzenie działalności to sporty ekstremalne. Skoro siedzie w prawie, może warto prowadzić bloga? Stworzyć jakąś aplikację związaną z prawem np. prawem pracy?

Tak jak ktoś napisał bycie eko to raczej kierunek na następne 10 lat dobry, nawet mimo kryzysu ( ͡° ͜ʖ ͡°)