Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Krew na papierze - to chyba #hemoroidy

Duże skrępowanie, ale idę do rodzinnego
On nie zbada - skierowanie do chirurga
Idę do chirurga z pakietu, żeby nie czekać, tylko leczyć, im szybciej, tym lepiej.
Chirurg "teraz już się ręką nie bada, proszę zrobić rektoskopię i wrócić" #rektoskopia #kolonoskopia #endoskopia
Retroskopii z pakietu nie mogę zrobić w promieniu 50 km
Wracam do chirurga
Zrób na NFZ
Na NFZ muszę mieć skierowanie od lekarza z NFZ
Dobra, ale jest nadizeja
Zwrot kosztów z #luxmed - 100 zł
Rektoskopia prywatnie - 300 zł
200 zł to dużo
Cel: wróć do rodzinnego i proś o skierownanie na rektoskopie
#!$%@? to ponoć prosta choroba, którą się da prosto diagnozować badaniem per rectum, a ja się odbijam od drzwi do drzwi, nikt nawet żadnych maści nie chce przepisać, dupa swędzi, a ja już pewnie do Nowego Roku nic nie dam rady załatwić.
Weź tu się lecz człowieku, lepiej umrzeć na raka niż cokolwiek załatwić. Chirurg skasował hajs z Luxmedu za to, że w 25 sekund mi powiedział, że mam se iść zrobić badanie i nie da mi leków ani nie obejrzy czy tam coś widać XDDDDD

PS czy ktoś robił sobie #lewatywa w takiej sytuacji i chce podzielić się doświadczeniami? Boli? Długo się po tym załatwia?

#zdrowie #zalesie #gorzkiezale #medycyna #lekarz #patologiazmiasta #nfz

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639e32c7d885543a3ae2703d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 17
SC: Siemka,
To nie muszą być hemoroidy, sam przerabiałem coś takiego jakiś czas temu i czasem mam 'nawroty'.
Mianowicie jeśli masz jasną, świeżą krew w kale możliwe że masz uszkodzony dolny odcinek przewodu pokarmowego.
Ze mnie po każdym większym zrzuconym balaście problem powracał przez jakiś czas, natomiast ogarniał się jak lepiej jadłem(tzn dużo błonnika, np warzywa).
Na początku byłem z tym u lekarza, zrobił badanie 'analogowe' i powiedział że jak na
OdległaŻona: @AnonimoweMirkoWyznania: @moll: terwz to się boję zacząć leczyć, bo zanim pójdę na to badanie to może zdążę zaleczyć i mi powiedzą, że panikuję i nic tam nie ma XD
Czy coś jest na wierzchu... No ja wiem, że to dziwne, ale nie mam pojęcia, czy tam coś nowego jest, czy nie. Do tej pory nie skupiałem się na tym, gdzie mam fałdy na odbycie i co tam było,
SześcioramiennyHultaj: @chrisx: i bez żadnych leków?
Ja już sam nie wiem, dziś się tam przyjrzałem i wydaje mi się, że tam jednak jest coś "dziwnego" na zewnątrz, lekarzowi mówiłem, że chyba nie ma, sam już nie wiem co robić, a to irytujące jest. Lekarz mnie zniechęcił, boję się, że znowu pojadę do niego 30 kilometrów a on mi powie "a ja mówiłem że najpierw rektoskopia" i się będziemy kręcić wokół
@AnonimoweMirkoWyznania: Mój internista jest bardziej ogarnięty wszystko mi wytłumaczył. Muszę mu podziękować że mnie tak nie wystraszył bo pewnie też bym się tak błąkał po specjalistach i kolonoskopiach.
Błonnik uderza w przyczynę problemu a nie jak większość leków leczy tylko skutki.
Popraw też może warunki pracy, mniej siedzenia więcej stania na nogach.
Są biurka do pracy na stojąco.
@AnonimoweMirkoWyznania: Zapobieganie

Podstawą leczenia dolegliwości związanych z hemoroidami jest zmiana trybu życia, diety i regulacja wypróżnień. To właśnie nieprawidłowe odżywianie sprzyja chorobie. Można jej zapobiec, rezygnując z picia alkoholu, kawy, mocnej herbaty, coca-coli i używania ostrych przypraw (szczególnie curry). Zaleca się niskotłuszczową dietę bogatą w błonnik, która pobudza jelita do pracy. Powinno się jeść pieczywo z ziarnami, otręby pszenne, brunatny ryż, owoce, warzywa, zwłaszcza gotowane zielonolistne.

Jeśli hemoroidy powodują krwawienia, może
NagiGórnik: @chrisx: kurcze no staram się ostatnio robić przerwy od siedzenia, kręcić się po domu w tym czasie, ale... Wydaje mi się, że mam tam coś i to nie takie malutkie. Mogłem powiedzieć o tym lekarzowi, ale wtedy nie przyglądałem się, co tam jest i tak też mu powiedziałem, a on odmówił spojrzenia na ten hemoroid i wypisania jakichkolwiek leków. Dla mnie mogłoby to w ogóle nie zmniejszać bólu, niech