Wpis z mikrobloga

#lodz #retkinia

Halko. Klasyka zawitała i do mnie. Po latach przeglądania vikop bez zakładania konta, zmuszony zostałem, by tego dokonać, bo tak... jestem trochę w piź***e.

Opiekuję się babcią, ta z dnia na dzień podupada na zdrowiu. Chorowała na jakiegoś wirusa (najpewniej, choć dostała antybiotyk, który nic nie wniósł), sytuacja trwa już 3 tydzień. Traci siły i nie ma apetytu. Delikatny kaszel, jednak z powodu spływającego z zatok śluzu. Jednak to, co mnie martwi, to brak wyraźnego powrotu kondycji, a wręcz po 2 dniach poprawy, dziś jest gorzej, niż było. Lekarz odmówił przyjechania na wizytę do domu, gdyż ocenił sytuację na normalną i powiedział, że leków nie będzie już przepisywać i zalecił jeść i odpoczywać...

Stąd me pytania:
1. Czy znacie godnego polecenia lekarza w Łodzi na Retkini, który i diagnozy ma trafne, ale też nie odmawia wizyt domowych?

2. Czy znacie jakieś sposoby na pobudzenie apetytu u osób starszych?

I trzecie najważniejsze, czy jest jakaś możliwość uzyskania pomocy pielęgniarskiej w domu dla osoby starszej na NFZ? A jeśli nie, to możecie kogoś sprawdzonego, ale bez horrendalnych stawek polecić? Mam nadzieję, że pytam tylko do pomocy przy umyciu, niestety nie mogę się przemóc ()

PS nie mogłem przez parę godzin dodać wpisu, choć okazało się, że same # już się dodały. Teraz sam na własnej skórze przekonałem się o niezawodności tego portalu xD
  • 9
@mirek_januszy są pewne trudności, to jest osoba starsza, mądrzejsza. Plus nawet, gdybym przekonał, to nie ma tyle sił na razie. Bardziej mierzi fakt, że pomimo płacenia podatków, lekarz miga się od obowiązków i przysięgi, dziś o znaczeniu kurtuazyjnym. Jednak dziękuję za wskazówkę.
@lodzki_powolniak: Hej. Ja niestety nie pomogę bezpośrednio, ale co do pytania o dobrego lekarza na retkinii to polecam zadać je na grupie facebookowej dotyczącej retkinii. Obserwuje podobna grupę i przy każdym pytaniu o lekarzy jest wiele komentarzy.

Co do drugiego pytania. Kojarzy mi się tylko z reklam „apetizer”.