Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wiele w tym kraju wytrzymałem, ale przy okazji #obowiazkowecwiczeniawojskowe coś w menie w końcu pękło i pogodziłem się z tym, że jeśli chce żyć godnie zostaje mi tylko emigracja. Przyznam, że jakieś 10 lat temu uważałem się za patriotę - takiego spod znaku bogoojczyźnianych frazesów. Jednak to nieludzkie państwo i społeczeństwo (tak społeczeństwo również) mnie skutecznie wyleczyło z jakiejkolwiek sympatii do tego kraju.

Co mnie najbardziej zabolało w obecnej sytuacji to naoczne uświadomienie sobie, że jako młody facet jestem dla społeczeństwa nikim. Nikt nie liczy się w tym państwie z moim zdaniem i każdemu się wydaje, że może swobodnie szafować moim życiem. To, że boomerzy i ścierwa polityczne chcą byśmy bronili im tego grajdołka, który sobie zbudowali na własnych zasadach jest chyba jasne. Gorszy jest jednak widok tych wszystkich cwaniaków, białorycerzy i fajnopolaków, którzy bez refleksji poddają się tej presji bo "tak wypada" a co gorsza oczekują takiego samego zachowania od innych. Kij z wolnością - ważne żebym pokazał że nie jestem "#!$%@? w rurkach". To że jestem baranem do strzyżenia to już nie jestem problem.

Dlatego szacunek do wszystkich, którzy mieli odwagę dziś zaprotestować. Nie przejmujcie się, że wyszło jak wyszło. Pokazaliście że macie większe jaja niż ci wszyscy co płyną razem z prądem.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639dd9eed885543a3ae25ede
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 23
Gorszy jest jednak widok tych wszystkich cwaniaków, białorycerzy i fajnopolaków, którzy bez refleksji poddają się tej presji bo "tak wypada" a co gorsza oczekują takiego samego zachowania od innych.


@AnonimoweMirkoWyznania: jednostki podatne na indoktrynacje, nie pomaga nawet oparta na rozumowaniu konwergencyjnym edukacja szkolna.
Takatam: > Co mnie najbardziej zabolało w obecnej sytuacji to naoczne uświadomienie sobie, że jako młody facet jestem dla społeczeństwa nikim.
Jesteś kimś dla zaledwie 130 osób z trzech dużych miast. Ja też byłam zawiedziona że jest nas mało, zwłaszcza jak pomyślałam że było tysiące wykopań, ale liczę na to, że będą kolejne protesty i na każdym się pojawię.
---

Zaakceptował: karmelkowa
@AnonimoweMirkoWyznania: Hej! Doskonale cię rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Brałem udział w dzisiejszym proteście i nie wyszło wcale źle! Nie było ogromnych tłumów, ale zebraliśmy się tu żeby pokazać nasz sprzeciw i to się udało, a to najważniejsze! Ja prawdopobnie również wyjadę z tego kraju, choć już kiedyś prawie zrezygnowałem z tego pomysłu, teraz wszystko wróciło ze zdwojona siła