Wpis z mikrobloga

@WykoZakop teraz mnie naszła myśl ze to urządzenie nie ma hasła dostepu .jak konfigurowalem to musialem podac tylko haslo do wifi, trochę niebezpieczne bo jak ktos zna haslo do kojej sieci wifi to wystarczy ze tylko zainstaluje aplikacje tuya i doda u mnie w domu to urzadzenie a potem ten ktos moze już w kazdym miejscu sterować. mozna jakos dodac haslo ?
@matkuma:
Jak HA widzi (W) to masz dwie drogi bez zmiany softu
1. Przejść na localtuya - wymaga stałego IP i klucza
2 Zostać w Tuya i dodać nowy "sensor" i dodać go do Energia lub przepuścić go przez utility_meter
@WykoZakop tak do konca nie wiem, mam 3 godziny to. podlaczylem czajnik elektryczny 1500w na krótko to pokazalo 1400w, telewizor 200w to pokazalo 170w. Musial bym, ale to pozniej sprawdzie na starej żarówce np 40w
@WykoZakop ale dlaczego nie ma to urządzenie opcji by dodac haslo. ktoś będzie u mnie w domu i polaczy sie z domowym wifi to będzie mógł bez problemu dodać te gniazdko i robić mi psikusy :-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matkuma: idealnie to byłoby postawić sobie Home Assistanta na Raspberry, albo jakimś małym komputerku. Ma integrację m.in z Tuya. Tylko że to już jest trochę zabawy, ale jak się dobrze skonfiguruje to daje mega dużo możliwości dzięki ogromnemu wsparciu społeczności.