Wpis z mikrobloga

Kilka przemyśleń na temat protestu poborowego w Krakowie
1. Szacun dla przemawiającego pana z długimi włosami. Mówił konkretnie i sensownie. Nie wyzywał nikogo i nie dzielił protestujących.
**2. Brak szacunku dla gościa z lewicy(?) - chodzi mi o tego, który gadał najdłużej, taki w wieku 30-35 lat. Gość chyba zapomniał, że przyszliśmy protestować przeciwko poborowi, a nie przeciwko Kościołowi albo PiSowi. Przypominam, że ŻADNA PARTIA nie była przeciwna ustawie. Jedynie część konfederacji się wstrzymała. Dlatego teraz je*anie tylko po PiSie i Solidarnej Polsce jest bez sensu, bo Lewica tak samo jest za poborem.
Przypominam, że na protest przyszły osoby od lewa do prawa, ateiści i katolicy. Nie ma sensu atakować jednej strony sceny politycznej albo Kościoła.**
3. Libertarianie to partia żart, nawet Młodzież Wszechpolska jest lepiej zorganizowana. To co się wydarzyło w Warszawie to XD Mam nadzieję, że się jakoś zrehabilitują
4. Każdy protestujący powinien zachęcać swoich znajomych do protestowania. Gdyby każdy wziął ze 3-4 kolegów to mielibyśmy przyzwoitą frekwencję.

#protest #krakow #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
  • 44
chodzi mi o tego, który gadał najdłużej, taki w wieku 30-35 lat. Gość chyba zapomniał, że przyszliśmy protestować przeciwko poborowi, a nie przeciwko Kościołowi albo PiSowi.


@damienbudzik: klasyczek. Jestem 100% pewien, że te wszystkie partie są ze sobą zgadane i w rzeczywistości tutaj nie ma żadnej walki o władzę tylko dogadany teatrzyk. Zawsze kiedy pojawia się okazja wspólnie uderzyć w władzę to te małpy muszą się pojawić, wcisnąć że przewodzą protestom
@Libertarianie: Tak, a na stronie na fb (bo usunęliście tę z domeną .org zamiast ją dokończyć) przyklejony post to życzenia noworoczne z 2021. Nadal nie można nigdzie znaleźć ani kszty informacji o członkach, brakuje też postulatów. Istniejecie 3 lata, a wygląda to jak dwa tygodnie. Chcieliście też zyskać zwolenników wśród neuropków i innej lewicy, co odbiło się kiepsko na PR, ostrzegałem że tak będzie. A idze idze...
@Libertarianie: Dzięki za zaproszenie, ale niestety póki co nie skorzystam. Gdy was poznałem, z początku byłem nawet szczęśliwy że powstaje jakaś alternatywa dla tego przestarzałego układu, ale straciłem do was zaufanie i zainteresowanie waszą partią już dawno temu. Fajnie że idziecie "twardo do przodu", ale za wolno - w takim tempie zrobienie właściwej strony ze wszystkimi istotnymi informacjami jak postulaty, program i lista członków, zajmie wam 10 lat (stworzenie i usunięcie
Pobierz
źródło: comment_1671319330sgKGY99ZZYnwLgQuSE7VQe.jpg
Liberalizacja


@Libertarianie: a co to znaczy?

Czy liberalizacja ma właściwość rewolucyjną? To znaczy, czy dążycie do zniesienia prawa w imię liberalizmu osobistego? Czy dążeniem libertarian jest anarchizm?
@qluch: wygogluj „liberalizacja”.
Nasz program pokażemy na FB, stopniowo będziemy likwidowali ingerencje państwa w życie i pracę obywateli. Nie jesteśmy partią anarchii tylko libertarianizmu wprowadzanego w sposób demokratyczny (krokami).
anarchii tylko libertarianizmu wprowadzanego w sposób demokratyczny (krokami)


@Libertarianie: i ile tych kroków ma być? Czy gdzieś się zatrzymujecie? Bo jesteście świadomi, że ostatecznym celem libertarianizmu jest brak państwa czyli anarchia?
@qluch libertarianizm chce ograniczenia wpływu państwa i dobrowolnych umów społecznych, minarchizm chce państwa minimum wyłącznie jako stróża prawa i pilnowania przestrzegania ww. Umów, a brak państwa to anarchokapitalizm. Trzy kompletnie osobne idee w nurcie Libertariańskim.
libertarianizm chce ograniczenia wpływu państwa i dobrowolnych umów społecznych, minarchizm chce państwa minimum wyłącznie jako stróża prawa i pilnowania przestrzegania ww. Umów, a brak państwa to anarchokapitalizm. Trzy kompletnie osobne idee w nurcie Libertariańskim.


@Kuduatyy: no spoko, ale który nurt reprezentuje partia @Libertarianie ?

czy jest to Liberalizm który nazwałeś libertarializmem czy jest to anarcho-kapitalizm? Czy może pośrednia droga czyli minarchizm?
@qluch Jak nazwa wskazuje bliżej nam do libertarianizmu, Anarchokapitalizm jest utopią, a Minarchizm wymaga bardzo długiego czasu do wprowadzenia. Ba samo wprowadzenie libertarianizmu to nie jest kwestia jednej czy dwóch kadencji a wieloletniej pracy ze społeczeństwem. Ale do stopniowej liberalizacji państwa w kierunku libertarianizmu będziemy dążyć.
Ba samo wprowadzenie libertarianizmu to nie jest kwestia jednej czy dwóch kadencji a wieloletniej pracy ze społeczeństwem.


@Libertarianie: czyli piszecie, że jest to utopia. Ponad to, czym różnicie się od PO? W swoich ideach PO jest tylko kilka kroków za wami w kierunku liberalizacji, można powiedzieć, że wasza partia to wersja hard PO.

Skoro nie rezygnujecie z koncepcji państwa a minarchizm uznajecie za niemożliwy, to jak zamierzacie złagodzić niepokoje społeczne związane
@qluch: Walnąłeś 50 pytań jednocześnie, nie da się tylu złożonych spraw obszernie wyjaśnić w komentarzu, musielibyśmy poświecić ci całą noc. Zapraszamy na regularne AMA na FB lub na Forum Libertarianie na FB - tam nasi sympatycy wyjaśnią Ci wszystkie zawiłości naszej strategii.
zawiłości naszej strategii


@Libertarianie: czyli są zawiłości? Ok, to zapytam tylko, czy zakładacie, że społeczeństwo zniechęcone tymi zawiłościami i nie rozumiejące tego master-planu będzie sceptyczne co do tej transformacji? Czy macie jakieś narzędzia które temu mają zaradzić, poza wspomnianą "wielopokoleniową edukacją społeczeństwa"?