Wpis z mikrobloga

Idąc za radą jednego z Mireczków ściągnąłem wersję Starter. Niestety samouczek i pierwsza misja wprowadzająca dość lakonicznie oprowadza po zagadnieniach związanych z grą. Poszedłem na żywioł i w 21 minut wygrałem z SI na poziomie łatwym, sprawiło mi to masę radochy, ale niestety zdaję sobie sprawę, że średnio ogarnięty gracz robi to z zawiązanymi oczami tyłem do monitora. Bardzo spodobała mi się sama idea Starcrafta 2, pomimo braku styczności z RTSami wcześniej. Chciałbym ugryźć jakoś ten temat, nauczyć się czegoś. Wydaje mi się, że #!$%@?ący styl Zergów odpowiada mi najbardziej. Jakieś porady na początek?

#sc2
  • 10
@Obi343: Apollosc2 na youtubie, oglądaj pro graczy na twitch.tv, obczaj poradniki np. Zedda albo Emila (nie wiem w sumie czy jakieś robią, ale te podstawowe powinny być) również na youtubie i graj samemu.
Polecam cała serie yegwena na youtube- "Yegwen uczy krzycha". Co prawda jest tam terran ale te totalne podstawy mechaniki i makro dzieki temu opanujesz. Potem żeby zagłębić sie bardziej w zerga polecam dalsze serie yegwen uczy, w przypadku zerga uczył własną żone "Yegwen uczy Bonnie".

Jeśli wolisz jednak bardziej profesjonalnie wykonane poradniki w języku angielskim to Apollo na youtubie, poradniki dla graczy niemalże każdego poziomu skilla http://www.youtube.com/user/dignitasApollo
inb4 @Bit__: says "Obejrzyj poradniki Apollo >>from bronze to masters<< dla każdej rasy"


A tak serio, to ja od siebie powiem, że gra grą, ale najlepiej się wkręcić w tą całą społeczność, bo naprawdę jest klimat.

Wstępnie kilka stron:

http://www.day9.tv <- legenda SC2, można by powiedzieć, że na cały starcraft składają się 3 rzeczy: dziennik dnia dziewiątego, ZvT lingblingmuta vs bio na Daybreak i all-iny jakiegoś Tossa

Poprzeglądaj sobie filmiki na
@woligater123: Poradniki Indiego są nawet spoko, wadą jest jednak to, że są bardzo długie i trochę męczące.

@Obi343: Oglądaj to co Ci poradzili i od razu testuj to na kompa, potem graczy. Bo część reakcji musisz jednak wyrobić w grze, samo oglądanie poradników nic nie da :P

Micro your macro!