Wpis z mikrobloga

Nieprawdopodobne! Nowy program mieszkaniowy PiS to po prostu majstersztyk!
1) Biorę kredyt na mieszkanie które kupuje od swojego ojca, które i tak on przeznaczył dla mnie.
2) Ojciec przekazuje mi w darowiźnie pieniądze które ja zapłaciłem mu za kupno "mojego" mieszkania
3) Pieniądze przeznaczam na lokatę 8%
4) Tymczasem ja płacę 2% za ratę kredytu mieszkania
5) Zarabiam na mieszkaniu w którym mieszkam XD
6) Spłacam kredyt
7) Posiadam pokaźną kwotę na koncie, nie wkładając w to ani grosza
7) Brawo PiS!
8) To #!$%@?!

#nieruchomosci #polityka
  • 120
@Iluzyt: Tylko, ze to prawdopodobnie będzie na rynek pierwotny. Wtedy musi twój stary założyć spółkę deweloperska, postawić bliźniaka, sprzedac ci go na kredyt a potem przenieść na ciebie udziały w spółce, które potem wypłacisz x Dddd
@gokotgo: taka hiperbola. 2% kredyt to jak darmowy hajs w miejscu koniunktury w którym się znajdujemy. Dla Oskarkow którzy maja dostać mieszkanie skorzystanie z tego to konieczność xd
@karamba16: no ale jakie skorzystanie, jak Ci wyjaśniłem, że ten plan jest bez sensu. Nawet nie wiadomo jakie dokładnie będą szczegóły tego gównoprogramu a Ty już wymyśliłeś jakieś trzecie mieszkanie dla jakichś mitycznych oskarków.
Jakby sie tak dalo wszystkim mlodym dac mieszkania, to by nigdzie na swiecie nie bylo tego problemu.


@komentator_2020: Znowu wynajdywanie koła na nowo.

Wesz jak szybko i tanio nabudować mieszkań typu "no da się mieszkać, tyle dobrego"? Budownictwem komunalnym.

taka hiperbola. 2% kredyt to jak darmowy hajs w miejscu koniunktury w którym się znajdujemy. Dla Oskarkow którzy maja dostać mieszkanie skorzystanie z tego to konieczność xd


@karamba16: Błędnie zakładasz, że
@Iluzyt pitu pitu, 2% + marża banku. Do tego obecnie mamy wysokie stopy procentowe więc już widzę te lokaty i zyski z niej, po podatku Belki. Z doświadczenia wiem że wysoki procent dawany jest na niskie wpłaty, te od 300tys w zwyz mają jeszcze niższy procent
Ilość osób, która nie ma pojęcia o darowiznach w rodzinie pozwala wyciągnąć smutne wnioski, że w życiu chyba nic droższego od kapci nie dostali ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mirasy, podsumowanie:
Jeśli taki scenariusz miałby prawo bytu, to:

- ojciec Mirka nie zapłaci podatku 19% od sprzedaży nieruchomości, jeśli ma ją w posiadaniu już ponad 5 lat
- Mirek będzie musiał zapłacić 2% podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu zakupu nieruchomości na rynku wtórnym
- Mirek nie będzie musiał płacić nic podatku z tytułu darowizny pieniędzy od ojca, jeśli ta darowizna zostanie formalnie zgłoszona w US
@Iluzyt: @gokotgo: podatku dochodowego ze sprzedaży mieszkania ojciec może uniknąć jeżeli mieszkał tam dłużej niż 5 lat i kasę przeznaczy na cele mieszkaniowe. Tak przynajmniej było jeszcze kilka lat temu.

Broni się xd
@robotemjestem coś ci się pomyliło, zamiast ...i kasę... Powinno być ...lub kasę...