Wpis z mikrobloga

Ja np mam chipset pod i7 7700k a mimo to mam karte creative titanium gd na sluchawkach daja rade, po optyku na edifierach S760D tez jest fajnie w filmach dts-hd
@Penancea kiedyś jak widziałem pomiary współczesnej integry i starego soundblastera to integra lepiej wypadła ( ͡º ͜ʖ͡º)

Trzeba by poszukać tej konkretnej co masz testów
@Penancea: zależy od integry i jej implementacji, jak masz najprostszy ALC 887 to zapewne ten SB lepszy, ale przy wyższych modelach może być na odwrót. (ALC1200 ?)

Jeżeli masz możliwość to sprawdź, podłącz słuchawki i posłuchaj jak gra jedna i druga i co Ci odpowiada.
@Penancea: tu możesz przeczytać o kilku aspektach, generalnie to jest bardziej złożone
https://ithardware.pl/poradniki/czym_sie_roznia_uklady_audio_na_plytach_glownych-3494-1.html

Ja np. miałem kiedyś płytę główną Asusa pod AMD i kosztowała wtedy jakieś 350 zł, miała zdecydowanie lepszą integrę niż późniejszy i mój obecny Asrock B150 pod skylake'a. Posiadam dedykowaną asus xonar DX, która miażdży tą obecną integrę, a w stosunku do poprzedniej jest lepsza, ale różnica jest już bardziej subtelna.

Zasadniczo w różnicy chodzi o zdolność napędzenia
@Penancea
@TripBTW @JunkieXL jeśli karta ma służyć do słuchania muzyki przez słuchawki to oczywiście, że współczesne integry będą lepsze. Natomiast jeśli ktoś lubi sobie amatorsko bawić się dziwkkem/muzyka to ten sound blaster zjada na śniadanie każda itegrę