Wpis z mikrobloga

Z tego co widze jest zalany, nie wiem czym i nie wiem od kiedy, leży tak pare dni przy kaloryferze, wydaje mi się, że trochę pomogło, myślicie ze coś to da? I czy w ogóle ta plama ze środka zejdzie?

Bo słyszałem ze czyszczenie jest prawie awykonalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Plus w razie czego; kupują takie monitory? Ten jest dość duży i nowy, wiec myslicie ze ktoś by kupił takiego za 50/70zl?
#lg #elektronika #monitory
NTSC - Z tego co widze jest zalany, nie wiem czym i nie wiem od kiedy, leży tak pare ...

źródło: comment_1671114548nRzjOwqmxH3ShC0ZF4V27d.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@NTSC: No trzeba rozbebeszyć matrycę i wszystko dokładnie wyczyścić i osuszyć. Niewykonalne w domu to jest rozebranie 85" matrycy a nie jakieś nędzne 32"
  • Odpowiedz
I czy w ogóle ta plama ze środka zejdzie?


@NTSC: Nope

Bo słyszałem ze czyszczenie jest prawie awykonalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NTSC: musiałbyś rozwarstwić ekran - więcej syfu tam naniesiesz niż wyczyścisz.

Ten jest dość duży i nowy, wiec myslicie ze ktoś by kupił takiego za 50/70zl?


@NTSC: możliwe, że tak. Zawsze jest opcja wymienic samą matrycę. Kwestia tego czy wymiana matrycy nie będzie
  • Odpowiedz
@NTSC: No trzeba rozbebeszyć matrycę i wszystko dokładnie wyczyścić i osuszyć. Niewykonalne w domu to jest rozebranie 85" matrycy a nie jakieś nędzne 32"


@dktr: niewykonalne nie ale pytanie czy opłacalne w ogóle? To jest od #!$%@? roboty a w domowych warunkach włosy i kurz mu się tam poprzyklejają między warstwy więc i tak tego jakoś super nie wyczyści.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013:
Raczej będzie przekraczać, plus nie wiadomo czy nie jest tez zalana elektronika (monitor był jeszcze bardziej zalany niż na zdjęciu, ale ten kaloryfer mu pomógł). Wiec szanse ze jego komponenty będą zalane tez jest duża ( ͡° ʖ̯ ͡°)
No nic, poczekam miesiąc i zobaczymy czy będzie poprawa, jak nie to sprzedaje, może ktoś akurat potrzebuje jako jakiś testowy do serwisu czy coś. W każdym razie
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: Plus nie mam za bardzo doświadczenia w takich rzeczach, wiec i tak bym coś #!$%@?ł ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz