Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zarabiam średnio 13.000zł netto miesięcznie i mnie stać. I mnie stać. Chciałbym zacząć wydawać pieniądze, ale nie wiem na co. Wydaję na:
- jedzenie 500zł.
- rachunki (TV + internet + telefon) - 100zł
- hazard - +150zł miesięcznie na plus
- paliwo 200zł
- fryzjer 40zł
- OC za samochód + przegląd - 100zł średnio miesięcznie
- wakacje i inne podróże coś koło 300zł
- wynajem mieszkania - +1200zł

Czyli pensja praktycznie jest nienaruszona dzięki hazardowi i wynajmie mieszkania.

Kwoty orientacyjne, ale powinno się zgadzać. Czasem aż wstyd mi bo mam duże oszczędności i nie wiem na co je wydać. Ostatnio myślałem nawet o przejściu z benzyny na LPG. Nie chcę tak żyć, ale nie umiem wydawać. Patrzę na moje wydatki i wydają mi się one dużym wydatkiem. Będę oszczędzał, bo szkoda pieniędzy i czasy są niepewne. Na rozrywkę wydaję mało, bo mało co mnie kręci. Mieszkanie kupiłem sobie własne. Ale je wynajmuję, bo mieszkam w domu z rodzicami przez co nie wydaję nawet pensji. A rodzicom mówię, że zarabiam tyle ile zarabiałem 5 lat temu czyli 3000zł netto.

Proszę was o rady albo napiszcie na co zacząć wydawać, bo ja wymiękam... próbowałem szukać dziewczyny, ale dziewczyny natomiast nie lubią mądrych facetów, bo przy takim czują się najgorzej. A dziewczyny muszą być zawsze najlepsze przy swoim facecie, ona musi być numerem jeden. Najgorsze że przez tyle pieniędzy nie wiem co zacząć robić i przydałaby się psychoterapia, ale w miejscowości w której mieszkam wszyscy mnie znają. A dojeżdżać do innej bardzo mi się nie chce.
Jak sobie radzą ludzie zarabiający 9000, 10000zł?

PS. To akurat nie jest bajt ;)

#finanse #rozowepaski #niebieskiepaski #praca #pracbaza #zarobki #gorzkiezale #zalesie #oszczedzanie #oszczednosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6399cd2a8161f849f0372ec3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 139
AnalogowaŁania: Poprawiłem. Powinno być tak.

Zarabiam średnio 1300zł netto miesięcznie za pół etatu w Żabce i mnie stać. I mnie stać. Chciałbym zacząć wydawać pieniądze, ale nie wiem na co. Wydaję na:
- jedzenie w żabce - 500zł.
- rachunki (telefon i dorzucam się rodzicom, żeby nie jęczeli) - 100zł
- hazard - +150zł miesięcznie na plus
- fryzjer 40zł
- Paliwo do skutera + przegląd - 100zł średnio miesięcznie
-
PłaskaProgramistka: @Kuba04: to wolę nie wydawać xD
@bartez_94: co nie? U rodziców jest spoko, bo upiorą, zrobią papu i sprzątają
@Pan_latarka: może przesadziłem, trochę więcej wydaję ;)
@PfefferWerfer: w 2018 wydawałem mniej :D
@lubielizacosy: a ja pytałem co robić z pieniędzmi a nie opinię o zarobki :)
@ladzik: rodzice nic ode mnie nie biorą :) mało tego, jak mówiłem, że się wyprowadzę to robili się
z tym utrzymaniem to mi poprawiłeś humor :D


@AnonimoweMirkoWyznania: zakładając nawet że to nie zarzutka mimo że jest aż nazbyt oczywista dla każdego kto robi zakupy to tak nawet uznając za prawdę te bzdury to jesteś pasożytem na utrzymaniu rodziców. 500pln na jedzenie nie starczy nawet na dietę czokoszokowa w 2022 więc dochodzą obiadki w domu, jak podrośniesz to dowiesz się że trzeba jeszcze płacić rachunki oraz że chemię do domu
@AnonimoweMirkoWyznania:

a gdzie kupię Wietnamkę? W Biedronce? W Stokrotce? Nigdy się tym nie interesowałem oraz nie wiem co i jak

No to robisz tak: w Wadowicach jest knajpa z azjatyckim żarciem o nazwie "Hui-go-wi Kuchnia Wietnamska i Azjatycka".
Wchodzisz i zamawiasz "Kutak w duppie na otro, z dodatkową surówką z glonów (ważne!)".
Właściciel knajpy, pan Po-gi-bao, będzie wiedział o co chodzi i wręczy ci katalog z żonami.
Zwracaj uwagę na przebieg,