Wpis z mikrobloga

Czy myślicie, że praca na słuchawce w drugim już półroczu klasy maturalnej w technikum to spoko opcja? Czy lepiej według was w całości poświęcić się maturze? Dodam, że dojeżdżam godzinę do miasta w jedną stronę. Jakie jest wasze zdanie?
#pytanie #ankieta #rozkminy #szkola #nauka #praca #matura

Jak uważacie?

  • Lepiej odpuścić i skupić się w 100% na maturze 72.8% (99)
  • Spoko pomysł, końcówka szkoły jest już łatwa 27.2% (37)

Oddanych głosów: 136

  • 15
@pieczony_szczur_z_ogniska: praca w tym samym mieście. Bus ostatni 19:20. W teorii jest też pociąg, ale muszę wtedy wracać z niego do domu kilka km więc jednak stawianym na busa
Zasady są takie że co najmniej 24h w tygodniu trzeba wyrobić. W niedzielę nie pracują, w sobotę od 9 do 18.
16 grudnia niby ma być zmiana planu bo odchodzą nam przedmioty zawodowe i się zastanawiam czy w związku z tym będziemy
@viciu03: ale co zaoczne? Nawet nie masz pomysłu na co chciałbyś iść, prawda? Jeśli tak, to daj sobie spokój ze studiami i idź normalnie do pracy ¯\_(ツ)_/¯ gdzie mieszkasz? Miasto wojewódzkie, czy powiatowe, chcesz wyjechać do dużego miasta i utrzymywać się na własny rachunek? Czy wolałabyś zostać u rodziców? Nie wiem tak naprawdę, bardzo dużo zależy od Ciebie.
@Glikol_Propylenowy: Zapytałeś jakie studia, nie jaki kierunek, więc odpowiedziałem – zaoczne ¯\_(ツ)_/¯. Na kierunek związany z logistyką, spedycją. Bo chciałbym już pracować ale jednocześnie się uczyć. Nauka zawsze jest spoko nawet jeśli nie da ci to jakichś wielkich profitów.
A plany mam dość dobrze ułożone. Po maturze jadę na 3-4 miesiące za granicę do pracy zrobić sobie poduszkę finansową, wracam i wyporwadzam się do Wrocławia, gdzie wynajmę sobie pokój na początek
Aa no i też warto zaznaczyć że na studia zaoczne łatwiej się dostać, gdyż nie patrzą aż tak na liczbę uzyskanych procentów, jak w przypadku studiów dziennych
@viciu03: o to spoko, że sobie to wszystko tak skonkretyzowałeś. Widzę, że kasa Ci mocno potrzebna, więc decyzja należy do Ciebie, ale ja na Twoim miejscu jeszcze do pracy bym się nie wybierał, teraz zajął się nauką a praca jak pójdziesz na zaoczne
Czy myślicie, że praca na słuchawce w drugim już półroczu klasy maturalnej w technikum to spoko opcja?


@viciu03: nei słuchaj zjebów mówiąćych, że trzeba "skupić się na nauce". W UK kończą szkołę w wieku 16 lat i idą do pracy, Ukraińcy mają maturę mając 17. To tylko w Polsce jeszcze do niedawna stare chłopy po 20 lat (21 jak kiblowałeś) dalej chodziły do takiego technikum. Do tego matura to śmieszny egzamin,