Wpis z mikrobloga

Podsumowanie - dzisiaj mija trzeci miesiąc odkąd mam dji mini2.
Nadal się jaram jak pierwszego dnia ;) .
To mój pierwszy dron z kamerą (czwarty licząc wszystkie).

Start:
- 2022-09-13

Max czas lotu:
- 27 minut (10 lotów >= 25 min)

Max dystans:
- 5.89 km (14 lotów >= 4 km)

Cykle baterii:
- 106 razem
- . 3Q...CU - 32
- . 3Q...HH - 31
- . 3Q...U0 - 30
- . 3Q...ZH - 13 (nowa 2022-11-22)

Foto:
- 11787 - 42.1 GB (dużo timelapsów)

Wideo:
- 832 - 460.5 GB

Jako dodatek - dla czytających te nic nie wnoszące dane - wrzucam slowmo startującego mini2 (niestety mam tylko na tiktoku): https://www.tiktok.com/@belu.p.fly/video/7176283323822656774

#drony #dji #djimini2
belu_p - Podsumowanie - dzisiaj mija trzeci miesiąc odkąd mam dji mini2.
Nadal się j...

źródło: comment_16709435912VbBB1H6b98uUVh52ae77N.jpg

Pobierz
  • 41
Teraz zauważyłem, że niechcący wyciąłem część wiadomości:

- 197 lotów
- Łączny czas w powietrzu: 31 h
- Odległość: 304 km
@fotograf_warszawiak: dokładnie tak jak @PieceOfShit pisze. Zacznę się martwić jak moje 2TB na ten cel zaczną się kończyć. Co jakiś czas staram się robić porządki; i tak już ze 100GB usunąłem. Nad wieloma filmami jeszcze pracuję, a do tego staram się wrzucać coś na bieżąco na wykop/insta/youtube/twitter/tiktok/facebook... :P
@belu_p: nie myślałeś żeby wziąć na tapetę jakiś temat i go opracować w całości zamiast wrzucać filmików z przelotu wzdłuż ulicy? Mogę Ci zapodać kilka pomysłów z Twojej okolicy.
1. Wrocławskie mosty
2. Hala stulecia i jej ogrody
3. Nie tylko Odra
4. Dominacja stadionu nad obwodnicą
@belu_p: druga sprawa, to statystyki z oglądania filmu, zacząłem skupiać się na krótszych formach odkąd zobaczyłem jak mało widzów dociera do końca (albo chociaż do połowy). Jednak fakt, to jest pewnie efekt jednego miejsca. Długi film robi się długo, a ja chcę szybko widzieć efekt więc zdjęcia i krótsze filmy.
Nigdy nie miałem nic wspólnego z fotografią ani z filmowaniem. Ciągle wracam do tych dłuższych materiałów, ale przez to, że w
belup - @belup: druga sprawa, to statystyki z oglądania filmu, zacząłem skupiać się n...

źródło: comment_16709497700hdJRjtPE6V469t4cswnSW.jpg

Pobierz
@belu_p: ale zdajesz sobie sprawę, że dzięki Mavic 3 nie nakręcisz lepszego filmu? Nie ma czegoś takiego jak natychmiastowe efekty, nawet jak pokazujesz cycki na tiktoku. Ludzie z dużymi zasięgami włożyli mnóstwo pracy żeby je osiągnąć. Możesz wrzucać foty na insta i dopalać reklamą, ale tak nie ściągniesz stałych widzów.

@dmn: Stelle lata po 100 pakietów dziennie, a i tak może mu się coś zdarzyć ;) krety to podstawa tego
dzięki Mavic 3 nie nakręcisz lepszego filmu


@fotograf_warszawiak: lepszego nie, a nawet gorszy (strach przez gabaryty i cenę), ale na pewno ładniejszy.

Nie ma czegoś takiego jak natychmiastowe efekty

Może źle się wyraziłem, chodzi mi to żebym szybko mógł obejrzeć swój materiał. Nawet jeśli to 30s... (that's what she said).

Póki co raczej rodzinie i znajomym pokazuję swoje nagrywki (kilka prywatnych), ale zawsze cieszy jak ktoś z branży foto/wideo da lajka
@belu_p: kadr siedzi w głowie a aparat jest tylko narzędziem. Miałem różne drony od DJI, teraz mam małą i dużą 3. Lepsze kamery powodują, że masz jeszcze więcej roboty przy obróbce, a kadr jest dalej taki sam jak byś zrobił mini 2.
Ja się na filmie nie znam, ale w fotografii są utarte zasady pozwalające na lepszy odbiór prac. W drodze do lepszych zdjęć warto zainteresować się tematem kompozycji, złotego podziału
@fotograf_warszawiak: pewnie masz rację, w sumie fotek nawet nie chciałem robić, ale całkiem mi się to spodobało. Jako, że technicznie z miniacza już wycisnąłem chyba większość, to pozostaje mi się doszkolić w foto. ;) W kręceniu nie czuję takiej potrzeby, powiem więcej, nie chcę brać przykładu od innych.

Rozumiem, że kamera to tylko narzędzie i samo w sobie nie gwarantuje udanego nagrania, ale i tak uważam, że lepiej kręcić lepszym sprzętem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@belu_p: masz zle podejście, zamiast skupić się na jakimś temacie, nakręcić 100 ujęć wybrać te najlepsze i skleić je w jeden film to ubzdurales sobie że mało widzów dociera do końca więc będziesz kręcić jakieś tiktoki. Jest tak ponieważ film nie jest interesujący a nie z powodu jego długości. Ujęcia muszą być różnorodne, musisz mieć jakiś plan na fabułę i musisz nauczyć się kręcić ujęcia w filmowym stylu. Nie zapominaj też
Wygrywzwyboru - @belu_p: masz zle podejście, zamiast skupić się na jakimś temacie, na...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@belu_p: no i kompletnie nie rozumiem niektórych Twoich zabiegów. Np ten początek, jaki to ma sens? Mnie osobiście coś takiego odrzuca, nie jest to spójne ani artystyczne, jest to męczące dla widza. Może jest to dobre dla dzieciaków z ADHD które nie potrafią się skupić przez 5 sekund na jednej rzeczy więc robisz wszystko żeby przykuć ich wzrok. Mnie osobiście to meczy i odechciewa mi się dalej oglądać.

I nie piszę
Wygrywzwyboru - @belu_p: no i kompletnie nie rozumiem niektórych Twoich zabiegów. Np ...