Wpis z mikrobloga

#retrogaming #c64
Retromirki, planuję uruchomić po latach mojego C64, niestety mam tylko jeden joystick. Chcę kupić drugi, najlepiej nowy, czy te polskie z firmy PTH MATT są warte zainteresowania czy szukać czegoś innego? Jeśli tak, to czego?
  • 8
@MoonlightSh: Jeśli nie masz na tych taśmach jakichś swoich rzeczy, które chcesz odzyskać, nie zależy Ci na taśmowych ekranach ładowania, i nie chcesz wracać do regulowania głowicy, to znacznie wygodniej kupić urządzenie do ładowania obrazów dyskietek, typu SD2IEC, Pi1541, 1541 Ultimate II+, Turbo Chameleon, czy Backbit, bo z taśmami się zachlastasz.
@vytah: ależ ja o niczym innym nie marzę jak o ustawianiu głowicy, mam nawet specjalny śrubokręt ( ʖ̯)

Oczywiście pół żartem pół serio, z jednej strony chciałbym młodszemu pokoleniu pokazać jak kiedyś wyglądał gaming ale z drugiej to mnie zawsze w C64 wkurzało (długie czasy ładowania, ustawianie głowicy itd) a najgorzej jak był LOADING ERROR i cały ten czas jak krew w piach. Tak więc
(długie czasy ładowania, ustawianie głowicy itd) a najgorzej jak był LOADING ERROR i cały ten czas jak krew w piach.


@MoonlightSh: jak czytam takie historie, to zastanawiam się, czy to ludzie z lasu piszą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Black Box, ewentualnie ABC Turbo. Kurcze, ludzie, co wy macie z tymi długimi czasami ładowania???

@Katedra_z_chlebkiem: z tym lasem to akurat trochę trafiłeś bo za dzieciaka jak łupałem na Commodorku mieszkałem dosłownie w lesie xD

Miałem/mam BLACK BOX ale na kasetach czasy ładowania tak czy siak były stosunkowo długie (przynajmniej na zapas cierpliwości parolatka) ale kosmos to był z oryginalnymi kasetami, gdzie jedna gra potrafiła być na kilku kasetach i czasy wtedy były jeszcze dłuższe ¯\_(ツ)_/¯